Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek a chatgpt tud...

Szerintetek a chatgpt tud programozni vagy nem?

Figyelt kérdés

Leírom neki hogy mit akarok, ír egy kódot.


Szuper


Leírok valami mást, ír egy kódot.


Error


Bemásolom neki a hibaüzenetet.


"Elnézést így már működni fog"


"Rosszul írtad le mert... "


Te írtad nem én.


Átírja, nem megy.


Aztán nagy nehezen végül sikerül neki. De utána már egész használhatóan lehet fejlesztgetni.

(Ezt is csak azért mert átfogalmaztam, vagy kezdtem egy új csetet)


A probléma akkor van amikor 2-3 különböző scriptet kéne összehangolni. De meglepő módon még ez is megy.


Néha meg nem...



2023. aug. 20. 19:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hogy meglévő programrészleteket, algoritmus-implementációkat próbál keresni arra amit mondasz neki.

Olyan is volt amikor magyarul nem akarta megérteni amit írtam neki (csak úgy tett mintha étteéné) amikor angolul írtam neki, megoldotta egy pillanat alatt.

2023. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
10%

A chatgpt használója nem mindig kapja ugyanazt a teljesítményhányadot.

Az éppen futó taszkok számától, az erőforrások státuszától (free/reserved) is függ, hogy mikor milyen teljesítménnyel szolgáltat a gép.

Én azt vettem észre, hogy általánosságban, budapesti lokáció esetén a hajnali órák a legkedvezőbbek és a kora esti órák a legrosszabbak.

2023. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%
A ChatGPT alapvetőn egy nyelvi modellt használ. Nagyon leegyszerűsítve kb. úgy működik, hogy erre a kérdésre ez a válasz szokott lenni. (nyilván ennél kicsit bonyolultabb de kb. erről szól). Nem tud programozni, hanem a megfelelő kérdésre kidob egy olyan kódot ami "válasz szokott lenni" vagy "válasz lehet". Ezért van, hogy néha totálisan értelmetlen kódot generál, néha me egészen értelmeset. De ő nem teszteli az adott kódot, hogy egáltalán képes-e lefutni, de még alapvető szintax check sincs benne, szóval olyat is láttunk már, hogy le se fordult semillyen szinten.
2023. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
2%

A ChatGPT egy mély neurális hálózat, amelyet a szövegértés és szöveggenerálás feladataira terveztek és képeztek ki.

Ez a neurális hálózat olyan hatalmas mennyiségű szöveges adatot tanult meg, hogy széles körű nyelvi tudást és kontextust alakíthassak ki. Működése során a következő lépéseket hajtja végre:


Tokenizáció: A bemeneti szöveget kisebb részekre, ún. tokenekre bontja, ami lehet szó, szótag vagy karakter, attól függően, hogy hogyan van beállítva.


Bemeneti reprezentáció: Az előző lépésben kapott tokeneket beágyazza egy magas dimenziós térbe, hogy a neurális hálózat tudja feldolgozni.


Hálózat rétegek: A beágyazott tokenek sorozata keresztülhalad egy sor rétegen, amelyek komplex transzformációkat hajtanak végre a bemeneten. Ezek a rétegek lehetnek önmagukhoz kötött figyelmi rétegek és következő tokeneket generáló rétegek.


Figyelmi mechanizmus: Az önmagukhoz kötött figyelmi rétegek segítségével a hálózat a korábbi tokenekre figyel, amikor a következő tokeneket generálja. Ez lehetővé teszi a szöveg kontextusának megértését és a koherens válaszok létrehozását.


Dekódolás: A hálózat a kapott reprezentációk alapján további tokeneket generál a válasz létrehozásához.


Ez a folyamat lehetővé teszi számomra, hogy válaszokat generáljak, szöveget generáljak, információkat megjegyezzek és előző mondatokkal vagy bevezető szövegekkel összefüggő válaszokat adjak. Azonban fontos megjegyezni, hogy működésem során csak a tanulmányozott adatokra és mintákra tudok támaszkodni, és a valós idejű események vagy fejlemények (internet) nem, vagy nem mindig elérhetőek számomra.

2023. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
7%
A "chatgpt" nem tud programozni, nem olyan mint egy ember, hogy vagy tud, vagy nem.
2023. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
GPT-4-et használok, 18 év programozás van a hátam mögött. Ritkán adok neki konkrét "kódold le ezt" feladatokat, de az általában sikerül neki elsőre vagy másodikra. Mondjuk nem kérek tőle túl meredek dolgokat, főleg fiszfasz egyszerhasználatos bash scripteket szoktam vele íratni. De nem ez a fő erőssége programozásban, hanem az ökoszisztéma és a dokumentációk ismerete. Kell X feledatra egy modul: melyik tudja azt amire szükségem van, hogy kell konfigurálni, melyik osztály melyik metódusát nézzem, stb. Fél óra guglizás és dokumentáció bogarászás helyett 2 perc alatt helyben vagyok.
2023. aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%
Én tesztek írására ér refaktorálására szoktam használni. Nemrég pl. egy dependency frissítés miatt át kellett írni 68 unit tesztet. Gyönyörűen megcsinálta nekem, legalább másfél óra pepecselést megspórolt.
2023. aug. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%
Volt már olyan egyszerű program, amit nekem hibátlanul megírt. Azt el tudom képzelni, hogy a közeljövőben a junior programozók munkáját elvégezze, de a komplexebb feladatok megoldásához egy jó darabig még biztosan emberekre lesz szükség.
2023. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
7# mi?
2023. aug. 21. 08:40
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
#9 Nem egészen értem, min lepődsz meg. Kifejtenéd?
2023. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!