Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másnak is folyamatosan feldobj...

Másnak is folyamatosan feldobja ezt a spamot a Youtube? Hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Évek óta gyakorlatilag csak zenehallgatásra használom a Youtube-ot. A mai nap elég kellemetlen "meglepetésben" volt részem: amikor belépek, kijön egy ilyen spam, hogy "A hirdetésblokkolók használata nem engedélyezett a Youtube-on". Oké, ott van a kis X a sarokban, be tudtam zárni, de minden második videó előtt feldobja. Így egyelőre muszáj leszek átállni a több órás összeállításokra, de jó lenne ha el tudnám ezt tüntetni végleg. Másnak is feldobja? Ti hogy szabadultatok meg tőle végérvényesen?

2023. nov. 9. 14:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
46%

#11 Sajnálom de nagyon gyenge próbálkozás fizikai lopással összemosni azt hogy egy reklámot nem töltök be. De akkor továbbmegyek: az is lopás hogy egy reklámot betöltök, de nem nézek oda! Hisz aki reklámoz annak az a célja hogy bevételt hozzon neki. Azzal hogy én csak rá sem pillantok, ellopom a pénzüket hisz ők pengetnek a reklámért amire rá se bagózok!


Érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=6jUxOnoWsFU

2023. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
36%
11-es majd akkor jöjjön ilyen béna analógiákkal amikor a boltba belépve ingyen tudok bevásárolni, csak reklámokat kell nézzek cserébe!
2023. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
44%
#12 a reklám lopás! Ugyanis én előfizetek egy adatkorlátos mobiladat csomagra. A reklám betöltése használ az adatkeretemből amiért én fizettem, hogy bevételt hozzon a készítőnek. Azaz közvetve ellopja a pénzem, amit én fizettem az internetszolgáltatónak, hogy legyen adatkeretem, amiből ők kéretlenül használnak azért, hogy pénzt csináljanak maguknak.
2023. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

#13


A reklámnak és az internetszolgáltatónak semmi köze egymáshoz. Ez olyan, mint ha azt mondád, hogy dögöljön meg a cipész, mert drága a kenyér.

2023. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%
#14 nem egészen. Ugye te fizetsz a hozzáférésért, amiben benne van, hogy mennyit forgalmazhatsz. Ha a videó átmegy rajra az valamennyi forgalom, de ha még reklámot is tesz mellé az a videón felül extra forgalom. A felhasználó a videót akarja, az a kívánt tartalom, a reklám számára kérletlen, mert nem azt akarta látni, azt azért tették bele, hogy a platform pénzt csináljon magának. Tehát az extra kéretlen forgalom csinálja a pénzt, amiért a felhasználó fizetett és ha nem lenne reklám fel tudná használni más kívánt tartalomra, de így az számára kárbavész, mert a platform kisajátítja magának. Azaz ellopja az adatforgalmat, így közvetve a felhasználó pénzét, aki így kénytelen nagyobb adatcsomagra előfizetni drágábban csak azért, hogy a platform pénzt csináljon. Azaz közvetve a felhasználótól lop, mert a legvégén ő fizeti ki. Az mindegy hogy kinek, ha hosszú láncon is, de a legvégén a felhasználó pénze a platformhoz vándorol (mivel nincs végtelensok pénz a világon).
2023. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Alex Fly ***** válasza:
Egy működő megoldás: user agent switcher. Átállítod a browserid-t WP8-ra, amely nem kompatíbilis a Google hirdetési algoritmusaival és máris nincsenek reklámok... Már ha elviseled, hogy cserében jóval fapadosabb a megjelenése.
2023. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
43%

Költői kérdés: ugye Youtube-ot nem regisztrált felhasználóként is lehet nézni, és ekkor semmilyen ToS elfogadásra nem kérdez rá. Kérdem én ha "megszegem a ToS-t azzal hogy adblock-ot használok", akkor én azt a ToS-t hol is fogadtam el? Ne gyertek azzal hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól. A ToS olyan hogy azt EL KELL FOGADD. Youtube-ba belépés nélkül ez nem történik meg. Így hogy szegem meg?


Emellett az is kérdéses (és még sok-sok éve volt kérdés EU törványhozók előtt is) hogy a weboldal milyen alapon tudja azt hogy reklámblokkolót használsz. Ugye sütikkel. Erre lett kitalálva hogy ezeket el tudd utasítani. Érdekes mód ha elutasítod, akkor is tudja hogy reklámblokkolót használsz...

2023. nov. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
44%
(Emlékszem anno olyan VHS felvevőm volt, amin be lehetett állítani a reklámok automatikus átugrását rögzítéskor. Na az akkor mekkora "LOPÁS" volt, pedig neves gyártók tették bele az adblockert az eszközükbe 🤣)
2023. nov. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
75%

#17:

"Youtube-ot nem regisztrált felhasználóként is lehet nézni"

"megszegem a ToS-t azzal hogy adblock-ot használok"

"a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól"

"A ToS olyan hogy azt EL KELL FOGADD"


Ezek az állításaid igazak.


"ekkor semmilyen ToS elfogadásra nem kérdez rá"

"Youtube-ba belépés nélkül ez nem történik meg"


Ezek viszont már nem.


A legelső alkalommal, mikor megnyitod adott gépen, adott böngészőn a Youtube-ot, feldobja a felugrót a ToS-ről, A Privacy Policy-ról, és a cookie-ról.

Elég, ha csak inkognitó módban megnyitod a Youtube-ot.


Azon ott van a link a ToS-hez, PP-hez. Az pedig szintén tisztán fel van tüntetve, hogy az "elutasítás"-ra kattintva, a sütiket "TOVÁBBI CÉLOKRA" nem fogják használni.

A továbblépéssel viszont (az extra sütik "összes elutasításától" függetlenül) elfogadod, hogy használjanak bizonyos sütiket és adatokat "új szolgáltatások fejlesztésére és javítására", illetve "HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉRE ÉS A HATÉKONYSÁGUK MÉRÉSÉRE".


Tehát igenis elfogadod mind a ToS-t, mind a PP-t, mind az ALAP adatgyűjtést, magával a ténnyel, hogy valamelyik gomb (akár elutasítás akár elfogadás) megnyomása után, használod az oldalt.


---


"Érdekes mód ha elutasítod, akkor is tudja hogy reklámblokkolót használsz"

Igen, ez jelenleg problémás, nem véletlenül van róla szó pár hírportálon, hogy az EU irányába ez problémás lehet.


Viszont (bár ez csak egyetlen egy Youtube részlegen fejlesztő ismerősömtől származó infó, tehát nem 100%-os hogy a Google valóban ezt fogja lépni), lehet hogy a Google-nek már megvan a megfelelő lépése. A zárójelben lévő ismerősöm ennyi infót kapott a menedzserektől:


A megoldás az lesz, hogy nem a böngészőből, vagy az adott eszköztől szerzi az információkat, hanem még a saját szerveroldalán mér.

Különválasztják a videó és a reklám megjelenítését, a videó közvetlen elérhetősége pedig egészen addig titkosítottan elzárt, amíg a hirdetés le nem játszódott (a hirdetés végigjátszásának a mikéntjéről nem tudok infót, bár azt is meg lehet oldani csak szerveroldalon figyelve).

A felugró ablak pedig nem az alapján fog megjelenni, hogy a kliensben valami blokkolja-e a hirdetést, hanem hogy maga a hirdetés lejátszása és levetítése nem tud megtörténni.

2023. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A GDPR nem tiltja a sütik használatát. El kell fogadtatni, de elég egyszer. A sütik érzékeny adatokat nem tárolnak.

A nagyon elavult statikus oldalak nem igényeltek sütit, de a dinamikusok nem lehetnek meg nélküle.

Az oldalnak rá kell kérdeznie, hogy engeded-e az összest, csak a nélkülözhetetlent, vagy semmit. Van a jogos érdek is. Az ellen csak tiltakozni tudsz, de a működésüket nem befolyásolja.

Ezek teljesen törvényes dolgok.

Az oldal üzemeltetőjének döntése, melyik választásnál enged tovább, melyiknél nem.

A működéshez nem feltétlenül szükségesek pl. statisztikai célt szolgálnak. Milyen látogatottságú az adott tartalom, milyen oprendszert használsz, milyen típusú eszközt stb.

A reklámblokkoló detektálása nem sütivel történik, mert az csak tárol dolgokat. Teljesen törvényes, megfelel az előírásoknak, és az is jogszerű, ha megakadályozza az oldal használatát.

2023. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!