Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ncore-ról kib***nak, ha...

Ncore-ról kib***nak, ha passzív kapcsolatban próbálok seed-elni?

Figyelt kérdés

Van egy CH7465VF routerem, de az istennek nem sikerül aktívvá tenni az 55555-ös portot. Próbáltam már úgy hogy a Windows ill. a router tűzfalát kikapcsolom UPnP-vel meg anélkül (a portot engedélyezve Win10-en és router tűzfalon egyaránt), de sehogy nem mutat aktívat portchecker-ben.


Valahol olvastam, hogyha a WAN és router IP-je (vagy nem tudom melyik kettő) nem egyezik akkor a szolgáltatónak kell jelezni, hogy "engedjenek ki NAT-ból" vagy ilyesmi, de fogalmam sincs mit kell ezzel kezdeni.


Vettem ncore-on 1 hónap prémiumot tartva, hogy passzív mód miatt bannolnak, de örökké nem szeretnék a rettegés miatt fizetni.


Mi van ha mindig passzív módban torrentezek? (nyilván a 48 órás seed időt betartva vagy nem tudom él-e még ez a szabály)



dec. 2. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nincs szankciója a passzív torrentezésnek. Aránytartási kötelezettség nincs, ahol számítana hogy adatot tudsz-e forgalmazni, elég az idő alapú seedkötelezettség teljesítés.

Ahogy írod, a NAT miatt rengeteg ember kényszerül olyan passzív kapcsolatba, amin nem tud változtatni saját magától. Ez nem kizáró oka az oldal használatának.

dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na szuper, akkor lényegében elmondható, hogy semmi gáz nincs ha letölteni (meg nyilván seed-ben tartani) akarok?
dec. 2. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is passzív vagyok. Annyi a gáz, hogy passzív passzívtól nem tud letölteni. Van hogy 4-5 seeder ellenére sem indul el a letöltés, mert ők is passzívak...

Ennek ellenére volt hogy benne voltam a top 5k-ban.

Tartsd be a seed időt, a többi nem számít...

dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lassabban jelzi majd a weboldal hogy teljesítetted a seed kötelezettséged.
dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem fognak kitenni, sőt még adatforgalmad is lehet, ha kevés a seed és a letöltő aktív. A népszerű torrenteken valóban nem lesz forgalmad, mert mire megtalál a letöltő 3x leszedte, de itt nincs is szükség a feltöltési kapacitásodra, letudod a seed időt és kész. Én aktív vagyok (kivetettem magam a szolgáltatói NAT mögül, amúgy elég ha felhívod a szolgáltatót, azonnal beállítják, újraindul a modem és már meg is van), 300 Mbites feltöltéssel, de a népszerű torrenteket így is alig viszik 2-3 Mbittel. Ezek szerint vagy ennyire nem elterjedt a gigabites kapcsolat, vagy korlátozzák a letöltési sebességet, vagy valami lassú eszközre (pl pendrive, külső HDD) töltenek le. Néha tudok egy usernek 30-40 Mbittel feltölteni, de ez ritka.
dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"kivetettem magam a szolgáltatói NAT mögül, amúgy elég ha felhívod a szolgáltatót, azonnal beállítják, újraindul a modem és már meg is van"


Azt honnan tudom, hogy NAT-on vagyok? Illetve hogyan kommunikáljam le a kérésem az ügyfélszolgálaton? (nem értek az informatikához)

dec. 3. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagy NAT mögött, ha a router (vagy a modem-router, ha azt használod routerként) WAN IP címe nem egyezik meg azzal, amit egy publikus weboldal lát (pl [link] ). Kivetetni úgy tudod, hogy felhívod a szolgáltatót, azonosítod magad (kérdéseket tesznek fel amire csak az előfizető személye tudja a választ, tehát ha nem te vagy az előfizető akkor meg kell kérned rá az előfizetőt hogy csinálja meg), majd azt mondod, hogy szeretnél publikus IP címet. Nem szoktak, de ha rákérdezek miért mondd azt, hogy régi online játékhoz kell. Innentől ők intézik.
dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#8: Köszönöm a választ.

Két kérdés:


* Hol tudom megnézni legkönnyebben mi a router WAN IP-je? (router configban semmi ilyet nem látok csak a NAT-os 192.168... ami ugye a DHCP


* Miért pont "régi online játék" amit említsek indokként?

dec. 4. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
dec. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!