Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aktív - passzív kapcsolat...

Aktív - passzív kapcsolat port megosztással, hogyan? Szerintetek mi lehet a gond? Valami ötlet, jöhet sok ötlet, elvetemültek is, végig olvasom.

Figyelt kérdés

Valami ötlet, jöhet sok ötlet, elvetemültek is, végig olvasom.


Adott Erdélyben a Telekomnál egy aDsl kapcsolatra épülő dinamikus Ip-vel rendelkező Huawei HG658 WiFi router. Lényeges, hogy már hívtam a Telekom technikust és nincs részükről tiltás és szerinte a modemben, ahol a Port Forwardot beállítottam kellene nyitódnia. (megnéztem, hogy a belso IP-m a 192.168.1.2 erre nyitottam a portot).

A kapcsolat típusa IP_Routed(PPP) IPv4-ben, NAT-olás típusa: NAPT



2017. febr. 15. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
ha forward van, nem "nyitódik" semmi, csak forward van. ha a gépeden nincs nyitva az a port, akkor a forward se fogja kinyitni.
2017. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Ehhez a router-hez itt írják a port-továbbítás menetét:

[link]


A beállításoknál nézd meg a szolgáltatótól kapott IP címed:

Status > WAN > IPv4 Information > IP Address (fenti leírásban a harmadik képen)


Aztán a külső IP címedet például itt is megnézheted: [link]


Ha a kettő IP cím nem egyezik, akkor a szolgáltató NAT-ol.

Ekkor akár fejre is állhatsz, mert náluk kellene a port-továbbítást beállítani, ami kétlem hogy sikerülni fog.

Legfeljebb kérheted, hogy nálad ne NAT-oljanak.


Ha viszont a két IP cím egyezik, akkor valami mégsem lett jól beállítva. (rossz a port száma, rossz IP-re lett továbbítva, nem aktív-disabled a beállítás stb.)

2017. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, adtam is zöld pacsit.

Most már többet tudok, megnéztem és más az IP a modemben és más a WhatIsMyIP szerint.

2017. febr. 17. 15:11
 4/4 A kérdező kommentje:

A modem szerint a status - wan - IP 100.66.x.x és a whatismyIp-ben 109.98.x.x

Most akkor feladhatom a további megoldások keresésér? Mit tanácsoltok?

2017. febr. 17. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!