Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másnak sem működik ma este az...

Másnak sem működik ma este az Ublock Origin? Vagy a Youtube "okoskodik" megint?

Figyelt kérdés

Ugye eddig az volt a gond hogy a szemét youtube letiltotta az Adblockert, azzal nem lehetett videót nézni. De találtam megoldást, itt a gyakorin ajánlották az Ublock Origint, ami tökéletesen működött, meg se rezzent rá a youtube - eddig. Kora délután még jó volt, ma este meg megint feldobta a nyomorult szövegét hogy nem engedi lejátszani a videót mert hirdetésblokkolót használok, és kapcsoljam ki vagy fizessek. (LOL)

Direkt megnéztem kétszer is, nincs e visszakapcsolva az Adblock, vagy nem-e lett kikapcsolva az Ublock, de sajnos nem. Pedig elvileg az Ublockot nem tudja érzékelni a kémszoftverük, eddig legalábbis gond nélkül működött.

Érdekelne, ti is tapasztaljátok ezt, vagy nálam ment félre valami? Most megint új megoldást kell majd keresni?



dec. 6. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kémszoftver. Oda-vissza fog működni-nem működni a program, mikor melyik frissíti magát és cselezi ki a másikat.

[link]

dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Firefox (120.0.1, Linux Mint 21.2) alatt működik:

[link]

De Freetube (0.19.1-es verzió + yt-dlp 2023.11.16 + mpv 0.36.0) segítségével is megy.

dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Dehogynem. A GDPR éretelmében az, ugyanis kémprogram nélkül nem tudhatnák hogy én mit használok a saját gépemen, mivel az az én magánügyem, és én nem kötöttem az orrukra. Kémkednek utánam és a beleegyezésem ellenére "tudják" hogy használom az UBlockot vagy az Adblockert, és ez alapján fenyegetnek meg tiltják le a videólejátszást. Teljesen törvényellenes és bűnöző húzás, remélem az EU hamar tesz majd lépéseket ezügyben.

Meg azt is remélem hogy tényleg meg tudja oldani a Ublock csapata és legyőzik a kémszkriptjüket pár órán belül.

dec. 6. 21:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár órán belül :D

Hol voltál az elmúlt hetekben?

dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre, pedig használtam YT-t én is ma.
dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Délután még jó volt, olyan este 6-7 óra óta van ez.
dec. 6. 22:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
dec. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Chrome-ot használsz? Mert volt olyan hír, hogy le fogják tiltani a reklámblokkolókat. Válts böngészőt!
dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 - nem hinném, hogy az EU, vagy bárki komolyabb lépéseket fog tudni tenni.


Max. a Google az adatvédelmi tájékoztatóba berakja, hogy az oldalon futó javascript ezt jogos érdekből (anyagi érdekből) vizsgálja, és vagy el lehet fogadni, vagy nem, de ha nem, akkor nem tudod a szolgáltatást igénybe venni és kész.


Vagy (és nem vagyok benne biztos, hogy nem készül ilyen fejlesztés) lehetővé teszi a tartalomkészítőknek, hogy ők döntsék el, akarnak-e ezzel pénzt keresni vagy nem, és ha igen, akkor a tartalom paywall mögé kerülhet, amit nincs az adblocker, ami átvisz :-)


Ráadásul a youtube-on kívül számos szolgáltató használ hasonló megoldásokat, őket sem b..atja senki.

dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A google chrom böngészőben a bővítményeknél van olyan, hogy TubeBlock.
febr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!