Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért függesztették fel a...

Miért függesztették fel a Facebook Marketplace-fiókomat illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel, amikor beléptem a Facebook-ra, az alábbi értesítés fogadott.

„Megszüntettük a Marketplace-hozzáférésedet! További információ:”


„A Marketplace nem érhető el a számodra.

Ezt az üzenetet abban az esetben láthatod, ha még csak nemrég csatlakoztál a Facebookhoz, ha a Marketplace még nem indult el az országodban, vagy ha a fiókod nem felel meg az előfeltételeknek. Kérjük, további információért keresd fel a Súgóközpontot.„


2019 óta vagyok Facebook-tag, mint magánszemély voltam fenn a facebokon, s havonta max. 20, azaz amennyi hirdetést lehetett, töltöttem fel. Decemberben eddig egyet sem töltöttem fel.


Kb. 35 dvd/blu-ray, 4 Atari 2600-as játék, a képregényeim valamint a használt általános- és középiskolai könyveim/munkafüzeteim lettek feltöltve eladásra.

Mindig úgy fotóztam, hogy semmi mell, fenék, explicit-tartalom ne látszódjon, ha volt is ilyen a könyvekben, képregényekben.

Azért nem is értem a dolgot, mert már alapból, amikor feltöltöttem a cuccaim, akkor ellenőrizte a rendszer őket, s volt olyan, amit olyan blőd indokkal utasított vissza, hogy a „Gyógyszerek kereskedelmére vonatkozó szabályokat sértettem meg, ezért nem kerül jóváhagyásra a hirdetés, de ha ellenvetésem van, akkor jelezzem, s újra ellenőrzik a hirdetést!”.


Nos, mivel gyógyszert soha a büdös életben nem töltöttem fel, és köze nem volt egyik termékemhez hozzá, mindig ellenőrzést kértem, s jóvá is hagyták a hirdetéseimet.


„Ha problémába ütközöl a Facebook Marketplace elérésére tett kísérlet esetén, javasoljuk az alábbi lehetséges megoldások kipróbálását.

Elsőként bizonyosodj meg arról, hogy megfelelsz a Facebook Marketplace használatára vonatkozó követelményeknek.

Ellenőrizd, hogy ezt a Marketplace-hivatkozást tudod-e használni.

Ha nem tudsz hozzáférni a hivatkozás célhelyéhez, próbáld meg elérni a Marketplace felületét a Facebook alkalmazásod menüjéből.„


Kép linkje:

[link]


Nyilván nem tudom elérni….

És akkor feldob nekem olyan dolgot, hogy olvassam el a Kereskedelmi szabályzatot meg a közösségi alapelveket, meg hogyan lehet feladni, módosítani, törölni a hirdetéseket.


De semmi olyan konkrét dolog nincs, hogy a Marketplace-fiók helyreállítása…

Nem is látok olyat, hogy hol lehetne a döntés ellen fellebbezni, ellenőrzést kérni stb.

Mit lehet ilyenkor tenni?



Megjegyezném, mindenki, akinek eddig kellett valami tőlem, a hobbi-foglalókat leszámítva, elküldtem, amit kért, soha nem vertem át senkit.

Leírtam a pontos állapotot, képekkel gazdagon illusztrálva azt stb.

Viszont kb. így most olyan 200 termékem, ami fel lett töltve ment a lecsóba...ami nem kevés idő volt, mire feltettem őket.

Meg nekem sem mindegy, mert néha-néha csak eladtam valamit ott...



Hova tudok fordulni, mit tudok tenni?

A Facebook-fiókom továbbra is elérhető, az nincs korlátozva...tehát e miatt most nem csinálnék egy új profilt…



dec. 22. 09:42
1 2 3
 11/21 Bundás86 válasza:
Véleményem szerint ahogy többen előttem is írtátok, sokan jártunk így. Nekem nem volt 5-nél több hirdetésem, így szerintem nem a mennyiséggel van a gond. A "Bmazsi" Youtube videós linkje előtt én már saját kútfőből ugyanazt megcsináltam, de azóta sem történt érdemi változás egy dolgot kivéve. Tegnap működött annyi, hogy be tudtam lépni azokba a csoportokba, ahová a hiba után nem tudtam, láttam a bejegyzéseket, írni is tudtam de a semmiféle hirdetést nem láttam, másét sem, és felül írta, a csoport tetején hogy kérjem a fiókom ellenőrzését vagy valami ilyesmi volt kirva. Rá is nyomtam, mert már úgy gondoltam már innen már csak jobb lehet ... de nem rosszabb lett mára. Ugyanúgy megint be sem tudok lépni a csoportba.
dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

No, beszéltem egy ismerősömmel, ő is ugyanígy járt, hogy kicsapták a Marketplace-ről (ő az alábbiak csinálta, s visszaállították nekik a Markatplacet pár nap múlva - nem kapott erről értesítést, csak újra fel tudott lépni a Marketre).


Az Értesítések fülnél, ahol megjelent az üzenet, hogy "Megszüntettük a Marketplace hozzáférésedet", ha rámész van 3 pontocska.


Ha rámész erre, előjön 4 dolog ( [link]

-Megjelölés olvasatlanként

-Értesítés eltávolítása

-Az értesítések kikapcsolása

és a legfontosabb: Probléma jelentése az értesítési csapatnak.


Ha erre rámész, ott 2 dolgot kínál fel ( [link]

-Segíts nekünk a facebook fejlesztésében és

-Hiba történt


Rámész utóbbira és rámész arra is, hogy Szerepeljenek a jelentésben a következő oldalon látható szöveges üzenet alján (a diagnosztikai adatok).


Utána írsz egy szöveges üzenetet, hogy mi a baj, én ezt írtam:


"Tisztelt Facebook!


Nemrég megszüntették a hozzáférésemet a Marketplace-hez és pár adásvételi csoporthoz.

Semmilyen konkrét indokot nem hoztak fel erre, csak azt, hogy olvassam el a Szabályzatot, irányelveket stb. Megtettem, de olyan termékeket, amiket fel is sorolt a facebook (például tiltott, korlátozott lenne stb.), nem is hirdettem meg.....tehát nem is szeghettem meg ilyen fajta szabályokat soha.


Amiket árultam:

-Használt általános és középiskolai tankönyvek és munkafüzetek

-Régi folyóiratok, magazinok, képregények

-Kb. 35 db dvd és blu-ray

-4 db Atari 2600-as játékkonzol kazetta


Minden feltöltésemet jóváhagyta a rendszer korábban. Amit visszadobott a rendszer, azt is utólagos ellenőrzés kérésével jóváhagyta (arra hivatkozva nem jelenítette meg, hogy a gyógyszerek kereskedelmére vonatkozó szabályokat szegtem meg, miközben soha az életben ilyen dolgokat nem is hirdettem se a Facebookon, sem pedig a Marketplacen, sem pedig máshol).

Nem csaptam be soha senkit sem, mindenki, aki kifizette az általam meghirdetett termék árát, annak azt elküldtem, ahogyan kérte (vagy utánvétellel vagy előre utalással).

Minden képemnél úgy fotóztam a terméket, hogy az ne ütközzön szabályba (pl.: teljes meztelenség ne látszódjon a képen, ha ilyen rajz van a képregényben vagy a magazinban/könyvben).


Ennek fényében kérem bírálják felül a korábbi döntésüket, s állítsák vissza hozzáférésemet a Marketplace-hez és az adásvételi csoportokhoz!

Tisztelettel: XY (2023. 12. 30.)!"


Majd látjuk csinálnak-e valamit.

dec. 30. 19:37
 13/21 A kérdező kommentje:

8/12 anonim válasza:

Jófogás:

Ott jó, ha 2-3 havonta rám írnak. Abból is a többség szórakozik, hobbi-foglaló. Előkerestet velem jó pár cuccot, majd kiszámoltatja a szállítás díját, alkudozik, majd a végén (mikor megállapodtunk mindenben) eltűnik.

Én visszasírom az Apródot, az sokkal jobb volt. Csak miután a Jófogás felvásárolta és megszüntette alaposan visszaesett az ilyen hirdető-oldalak forgalma....nincs is konkrétan más nagyon, ami említést érdemelne...

dec. 30. 19:46
 14/21 anonim ***** válasza:
Kapásból mind a 4 jogdíjas termék xd
dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Sziasztok, szintén velem is ez történt. Amiket leírtál már mindent megpróbáltam.. ha lesz valakinek bevált megoldás majd írja le. Fellebbeztem és írtam nekik e-mailt is. Egy könyv miatt tiltottak ki,mert szerintük a kép szexuális tartalmú… :|
jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 keni71 válasza:
Sziasztok ! Én is így jártam tegnap ! Semmit kirívót nem tettem nem is volta új hirdetéseim csak amit eddig elfogadott a Marketplace a leg friszebb hirdetésem is 2 hetes volt !
febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utózöngének megjegyzésül, hiába írtam a face-nak, semmit nem reagáltak.

Úgyhogy létrehoztam egy új profilt, ahol legalább megnézhetem a Marketplaces-hirdetéseket, de ott már hirdetni nem fogok...nehogy megint valamilyen mondvacsinált okkal ismét letiltsák a profilomat.

Kár érte, szép volt, jó volt, de azzal, hogy a kamu-csaló profilokat hagyták elterjedni ezek mellett, azzal szépen kinyírták ezt a felületet.

Azt sajnálom, hogy a leírásba, fotózásba irtó sok időt és energiát feccőltem...

márc. 1. 12:42
 18/21 anonim válasza:
Nekem is megjelent most a letiltás, mégpedig úgy, hogy ma töröltem ki minden hirdetésemet, tehát nem volt fenn semmi. A saját csoportomba sem tudok belépni.
márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 ST15i válasza:
Változott a helyzet azóta? Én egy számítógépet hirdettem, pénteken jött váratlanul az értesítés hogy megszüntetik a hozzáférésemet... Írtam párszor a supportnak a hibabejelentőn keresztül de eddig semmi reakció.
máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nálam, aki a kérdést feltette, most kb. fél év elteltével a facebook adásvételi csoportokba be tudok már lépni pár napja (korábban azok nagy részébe sem tudtam, főleg azokba a csoportokba, ahova a Martekplace-ről lehetett a hirdetést átlinkelni).

Nem kaptam semmi értesítést a változásról...de legalább ennyivel előrébb vagyok.

A Marketplace viszont továbbra sem elérhető a számomra!

máj. 6. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!