Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hova vezet az, hogy Oroszorszá...

Hova vezet az, hogy Oroszország saját wikipedia klónt hozott létre?

Figyelt kérdés
jan. 15. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oda, hogy Oroszorszag sajat Wikipedia klonnal fog rendelkezni.
jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szoftver nyílt forráskódú tudtommal, mindenki arra használja amire akarja. Miért kéne, hogy ez érdekeljen minket, még ha nem is lesz ott más?
jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Interneten szabadon hozhatsz létre szolgáltatásokat. Az oroszok is ezt tették.


Ezernyi alternatív Wikipedia, keresőszolgáltatás (nem csak a Google van), videómegosztó (nem csak a Youtube létezik), közösségi oldal (nem csak Facebook van a világon), azonnali csevegőszolgáltatás (nem a Messenger az egyetlen), stb... van. Ez növeli a redundanciát (ha valamelyik összeomlana, van másik), csökkenti a big tech cégektől való függést, a cenzúrázási lehetőséget.

jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, sajnos nem a politika témában tettem fel a kérdést és nem utaltam arra, hogy ebben az értelmezési tartományban keresem a lehetséges válaszokat.
jan. 16. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt válaszoltam volna ott is (2). Saját történelemmagyarázat, saját Wikipédia... Semmi újdonság nincs itt.
jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Duplagondol, újbeszél... a putyini éra a BigBráder irányába kanyarodott.
jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!