Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az képzelgés vagy pedig valós...

Az képzelgés vagy pedig valós veszély, hogy az internet, közösségi média használata személyazonossághoz lesz kötve?

Figyelt kérdés
[link]
febr. 21. 14:44
1 2 3
 1/26 MDaniel98 válasza:
100%
Én elképzelhetőnek tartok ilyet, főleg azért, mert drasztikus mértékben elterjednek majd a botok, a deepfakek és ennek csak így lehet valamilyen mértékben gátat szabni.
febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Valós.
febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%
Akinek nincs takargatni valója, annak miért veszély ez?
febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kína már így csinálja.
febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3


Személyes tér? Anonimitás?

Csak nekem fontosak ezek?

febr. 21. 15:38
 6/26 anonim ***** válasza:
13%

#5

Csatlakozom a hármashoz. Hacsak nincs valami takargatnivalód, miért lenne ez akkora gond?

febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
A személyes tered mitől és milyen mértékben sérülne, ha bevezetnék?
febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

József Attila - még ha nem is direkt - már hasonlóról ír "Levegőt!" című művében ( [link] ):

"Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg."

febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

7


Nyilván anonim mód az ember több mindent ki mer mondani (az igazságot például), mert nem fél a következményektől annyira. A személyazonossághoz kötés olyan mint a szájkosár. Az ember már nem fog szabadon beszélni mivel előállíthatják vagy akár egy mások eltérő véleményen álló csoport dühének (vagy rosszabbnak) is ki lesz téve. Tehát elsősorban a testi épség veszélye, de miért ne akár életveszélyt is hordoz magában ez az új intézkedés.


De nyilván aki a mainstream sajtó maszlagár böfögi vissza annak valóban nincs félnivalója!

febr. 21. 16:28
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

"Tehát elsősorban a testi épség veszélye, de miért ne akár életveszélyt is hordoz magában ez az új intézkedés."

Akkor neked tulajdonképpen nem is az anonimitás megszüntetésével, hanem vagy a diktatorikus rendszerrel, vagy a közbiztonsággal van problémád? Hiszen megfelelő közbiztonsági szint mellett és normális demokráciában a véleményedből nem lehet bajod.

febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!