Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül vagyok ezzel a problém...

Egyedül vagyok ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Ez egy elég kényelmetlen téma számomra, mert még senkit sem avattam be ebbe a titkomba. De már gondolkodom egy jó ideje hogy pszichológushoz fordulok ezzel, de a félelmem miatt tartózkodom tőle mégis. Hogy vajon mit szólna a gondomhoz, és hogy javítható e egyáltalán. Ezért fordulok ide, hogy előtte megbizonyosodjak arról hogy ez valóban óriási gond e, vagy ez kevésbé olyan beteges mint amilyennek én gondolom, és másokkal is előfordul.

Tehát elég régóta, gondolatokat játszok le a fejemben. Olyanok ezek, mint megélt pillanatok, de én hoztam létre őket. Nehéz ezt könnyen leírnom, úgy hogy érthető legyen, mert még számomra is komplikált egy picit. Amióta az eszemet tudom, sosem számíthattam igazán senkire, sosem állt mellettem senki a bajban, már gyerekként sem. Rossz szülők, satöbbi. Ezért már gyerekként is sokszor olyan dolgokra gondoltam, hogy bár lenne valaki aki megmentene engem bizonyos nehéz helyzetekből. Egy saját kis “személyt” hoztam létre a fejemben, akivel beszélgettem a gondolataimban amikor rosszul éreztem magam. Szóval tudtam hogy nem valódi, de jó érzés volt elképzelni, hogy valaki tényleg mellettem áll. Volt olyan is, hogy konkrétan rossz események emlékeibe képzeltem bele a képzelt kis emberemet, mintha ott lett volna, és nem történt volna semmi baj. Szóval mondhatni megmásítottam az emlékeimet. Ez idővel elmúlt, mert lettek barátaim a suliba, de aztán vége szakadt ennek amikor elballagtunk. Aztán felnőtt koromra ismét előjött ez a dolog. Amikor szomorú vagyok, elképzelem hogy az a bizonyos általam kitalált karakter meghallgat, satöbbi. De tudom hogy mindez nem létezik, csak egyszerűen félek hogy egyedül vagyok ezzel, és hogy ez nem normális. Vagy mások is szoktak ilyenekről álmodozni? Hogy van mellettük valaki a bajban?

Nos köszönöm ha végig olvastad, és a válaszodat előre is!



2023. aug. 24. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ezt úgy hívják, hogy képzeletbeli barát... azért elég fura, hogy sose hallottad még ezt a kifejezést.
2023. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki mentálisan beteg az nem gondolkozik azon, hogy mentálisan beteg, úgyhogy Te nem vagy az. ;).


Én is megbeszélem magammal a dolgokat néha, sokszor könnyebb is úgy agyalni. :D


Egy párkapcsolat szerintem sokat segítene neked.

2023. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem rosszabb, de ezt igen úgy hiváj mint amit az első kommentelő írt. Ez csak egy képzeletbeli barát, nem kell ide párkapcsolat. A közeli barátodnak vagy akikben meg bízol akkor beszélj neki erről és ki tudja, lehet ő is oszt meg neked olyan dolgokat amit nem tudtál róla:D
2023. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ha engem kérdezel akkor nekem is vannak képzeletbeli barátaim:)
2023. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szőlőcukros_petraaa ***** válasza:
szerintem ettől függetlenül nem ártana egy pszichológus semmi veszteni valód nincs vele! esetleg még csoport terápia, ugyan nem tudom hogy ez normális az is lehet hogy az de midnenkinek jot tenne egy pszichológus! szurkolók!
2023. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem is van ilyen ,ritkán adódik amikor tudok beszélgetni,mert anyám egyszer nem rég észrevette és furcsálta,de megmondtam higy hívasoztam fülessel.

Mondjuk én kisebb koromtól valamiért egy képzeletbeli haverral beszélgetek és próbálom olyannak látni mintha tényleg valakihez beszélnék.

De eszembe jut néha,hogy ez nem teljesen jó dolog,de hát ez van...

2023. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!