Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik a DHT? (torrent)

SIDLER22 kérdése:

Hogyan működik a DHT? (torrent)

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni róla valamilyen információt, de az angolból sajnos itt nem értettem sokat. Annyi megvan, hogy valamilyen kulcsokba vannak tárolva az IP címek, de számomra még mindig érthetetlen, hogy a semmiből hogyan tud lekérni IP címeket.

Az egyik videóban csak DHT cloudról beszélnek, de nem igazán értem úgy az egészet. Valaki magyarul le tudná nekem írni?



#Torrent #distributed hash tables
márc. 9. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

"A DHT-t engedélyező felhasználók között létrejön egy átmeneti ideig létező adatbázis, ami tárolja, hogy kinél milyen torrent van. Azonban ez az adatbázis nincs központi szerveren, sőt egyben sehol sincs meg, csak a peer-ek alkotta „boly”-okban létezik, szétosztva a kliensek között, folyamatosan cserélődve."


Ha be van kapcsolva a DHT és elindítasz egy tracker nélküli torrentet, akkor a kliens elkezd ebben az adatbázisban keresni, hogy van-e még valaki aki futtatja ugyanazt. Találat esetén létrejön a kapcsolat.

márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, de honnan tudja a kliensem, hogy milyen IP címen kell a bolyokra csatlakozni? Elkezdi brute force módszerrel kéréseket küldeni minden random IP-re? Vagy vannak ilyen alapvető IP címek amik a programba vannak "égetve"?
márc. 9. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 CspCsj ***** válasza:
márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as nem igazán értem ezt minek küldted be. Szerinted az volt a problémám, hogy ezt hogyan kell bekapcsolni? Képzeld a portom is ki van nyitva a torrent kliensemen tehát nem vagyok hülye hozzá. Az is megvan, hogy minden kliens megtalálja egymást akinek van DHT-je. Csak a működését szerettem volna érteni, hogy pontosan hogyan kell ezt elképzelni.


Amúgy 4-es köszönöm a cikket. Így már valamennyire érthető. Lényegében van egy fő cím amire hagyományos módon kapcsolódik a kliensem és az küld nekem vissza IP cím és port listát. Majd amikor ezekre kapcsolódok akkor azok is küldenek egy IP cím és port listát.

De ezt megint kicsit centralizáltnak érzem. Ha van kettő fő cím amin elindul a bootstrap. Akkor miért nem azokon van összegyűjtve az egész peer lista? Hisz elvileg mindenkinek a DHT kliense oda csatlakozik először így nincs is értelme tovább csatlakozgatni. Akinek meg nem oda csatlakozik a kliense, annak meg el sem indul a DHT szóval nem is fogja senki látni Őt.

Mindegy. Szerintem elfogadom a tényt, hogy nem értem és kész :D

Csak szerettem volna tudni, hogy mennyire hatékony ez a megoldás.

Hogyha egy szinte teljesen kihalt torrentet elindítok DHT-val, akkor meg fogja találni azt az egyetlen egy embert aki ezt seedeli? Minden probléma nélkül be tudja szerezni az IP címét vagy ez valaminek a függvénye, hogy mire hogyan kapcsolódik?

Főleg ez érdekelne még.

márc. 10. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:

5 "Lényegében van egy fő cím amire..."

Nem, nem így működik. Az hibás vagy megtévesztő leírás.

Bekapcsolt dht val egymástól veszik át a címet az emberek, tehát már előtte is torrentezned kell máshol más miatt, amikor rákeresel az sha-ra.

De vannak ingyenes trackerek is amiket senki sem koordinál nem kell feltölteni sehova semmit csak beírni a nevét (generáláskor vagy utólag).

márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképp kell valamilyen tracker amin keresztül találok valakit akinek be van kapcsolva a DHT-ja és tud nekem további IP-ket küldeni?
márc. 10. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha pl ugyanazt a linux iso-t seedeled olyannal közösen akinek szintén be van kapcsolva a DHT akkor ő általa bejutsz a DHT hálóba.


De ha még soha nem torrenteztél előtte, akkor nem fog működni a DHT, csak ekkor szükséges hozzáadni egy free trackert.

márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha nagyjából értem. Szóval kicsit olyan mint a TOR hálózat csak itt mindenki megossza a saját kapcsolatát mással. De akkor ahhoz a legelső linux iso-hoz kell valamilyen tracker hogy találjak DHT-val rendelkező ügyfeleket, nem?
márc. 11. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!