Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eredeti release jelentése?

Eredeti release jelentése?

Figyelt kérdés
Mit jelent az, hogy eredeti release a torrenteknél? Vagy mi jelzi, mert 2 filmet is töröltek már amit felraktam. Miért van ez?

márc. 17. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Erre való az oldalon a "Wiki" menüpont.


Eredeti release

Release: Általános szoftvertechnológiai kifejezés, mely azokat a verziókat hivatott jelölni, melyeket a fejlesztő, alkotó, terjesztő, kiadó nem csupán belső, hanem piaci használatra szán. A release szó a torrentvilágban leginkább az eredeti release kifejezésben fordul elő.


Az eredeti release release csapatok által készített, scene-nek szánt kiadás, szigorú szabályok figyelembe vételével készült.

A scene releasek mellett léteznek úgynevezett p2p releasek is, melyek nem feltétlenül alkalmazkodnak a scene követelményekhez.


• Scene release ellenőrzése


Ha torrenteknél találod ezt a feliratot a leírásban az azt jelenti, hogy az adott anyagot egy release csapat készítette.

márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Eredeti releaset az "alvilág" ad ki, eredetileg nem is feltétlenül torrentre, csak átszivárog. Ha ilyen van a birtokodban és azt módosítás nélkül töltöd fel, akkor eredeti release. Ha belemódosítasz, vagy te magad szerzed be az anyagot (például felveszed a tévéből, behozod a DVD-t külföldről, stb.) az nem eredeti release. Miután feltetted és felkapott az anyag, készülhet belőle release. Én például külföldről hoztam be egy DVD-t (Magyarországon csak egy évvel később jelent meg), amin 5.1-es magyar szinkron van. Streamingen csak sztereó volt, így sokáig csak így volt fent torrenten. Miután meghozta a furár dekódoltam, feltettem 1:1 mint DVD9, pillanatokon belül akkora forgalmam lett, hogy a modem felmondta a szolgálatot (amúgy 300-as feltöltésem van, soha nem használom ki úgy, hogy 240 torrent van seedben, de akkor pár órára folyamatosan ment felfelé maximumon). Aztán elkezdtek szaporodni a releasek amik az én feltöltésem hangját vették alapul. Szóval össze lehet hozni jelentős forgalmat release nélkül is, ha van nálad valami ami csak nálad létezik (abban az időben) éa nagy az érdeklődés iránta. Ha az "alvilághoz" csatlakoznál és releaseket készítenél, az nem egyszerű, az nfo-kban néha van információ amit alapul vehetsz, de ki kell fogni.
márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Kieg 2-höz: Miután ez a feltöltés megtörtént megkeresett egy release group, hogy van-e hozzáférésem meg nem jelent lemezekhez :)

Sajnos nem, ez egy egyszeri eset volt. De ha be akarsz kerülni és neked van, egy ilyen akció és megkeresnek.

márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Mostmár értem köszönöm!
márc. 17. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!