Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bedugott Wi-Fi Extender...

Bedugott Wi-Fi Extender mellett nem működik a kábeles internet és a WiFi sem?

Figyelt kérdés

Eléggé abszurd a fenti kérdésem, de kérlek olvassátok végig.


Vásároltam egy 300 Mbps Wi-Fi Range Extender (TÉ-WA855RE, N300, 2x2 MIMO) jelismétlőt, jelerősítőt. Ha bedugom a konnektorba és rácsatlakozok vele a routeremmel, akkor napokig tökéletesen működik.


De pár nap után jelentkezik egy olyan hiba, hogy nem lehet megnyitni a weboldalakat, mert különböző hibaüzeneteket dobál, általában DNS_PROBE. Már az összes ezzel kapcsolatos cikket végigolvastam, de semmi sem segített.


Először a szolgáltatóban gyanakodtam, de rájöttem, hogy ha kihúzom a Wi-Fi jelerősítőt, akkor helyreáll az internet. Ha 30 másodperc múlva visszadugom, akkor újból működik minden napokig. De pár nap után kezdődik minden elölről. Ha kihúzom 30 másodpercre, akkor újból megoldódik minden pár napra.


A legérdekesebb, hogy nem csak a WiFi-re csatlakozó eszközöknél jelentkezik ez a probléma, hanem a kábeles internetnél is. De mihelyst kihúzom a Wi-Fi jelerősítőt egyből megjavul az internet a PC-n is.


Beszéltem a szolgáltatóval is (Telekom), ők csatornaütközésre gyanakodtak, módosítva lett ez is, de így sem oldódott meg a probléma.


Nagyon köszönöm, ha valaki tud valamilyen segítséggel szolgálni.



ápr. 22. 12:01
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nézd meg nincs-e valami IP cím ütközés. A szolgáltató routere és az RE nincs azonos IP címen? A DHCP tartomány se ütközik vele?
ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még elektromos hálózati problémára is gondolnék, lehet nem jó a feszkó a konnektorban.
ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:
100%

A gyártó oldalán a V5 változathoz van egy 2024.01.05.-ös kiadás a működtető programból (firmware) ami kijavít egy internetkapcsolati hibát:

"Fixed the bug that clients can not access the Internet in some cases;"


Ezért megpróbálnám a jelismétlő rendszerét is frissíteni, - persze csak ha régebbi verzió van rajta:

[link]

Letöltöd kicsomagolod a ZIP fájlt, a benne lévő BIN fájlt kell majd betallózni.

(a hardververziót is ellenőrizd a jelismétlő alján lévő matricán: V1-V5 lehet)


Ezután wifi-n vagy kábelen rákapcsolódsz a jelismétlőre és egy böngésző címsorába beírod:

[link]

Ha belépést kér, akkor az alapértelmezett belépési név/jelszó: admin/admin

(ha ezt korábban megváltoztattad, akkor a felírt adatokkal lépj be)


Az eszköz menüjében navigálj a Settings > System Tools > Firmware Upgrade részhez és ellenőrizd, hogy a jelenlegi rendszer verziója régebbi-e.


Ha régebbi, akkor a Browse/Tallózás gombra nyomva keresd meg a kicsomagolt BIN fájlt, majd az Upgrade/Frissítés gombbal indíthatod a frissítést.


Ha befejezte, akkor valószínűleg újra be kell állítani a kapcsolatot a router-rel.

ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, kezdésnek frissítettem a jelismétlő rendszerét, pár napon belül kiderül, hogy segített-e valamit. :)
ápr. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!