Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az egyik osztálytársam nevében...

Az egyik osztálytársam nevében létrehoztak egy "kamu facebookot" és engem gyanusítanak. Mivel bizonyítsam, h ártatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Ha irok a fb-nak, ők meg tudják mondani h melyik ip-ről csinálták, ugye?!
2010. dec. 6. 16:06
1 2
 11/12 anonim válasza:
Elméletileg lehet, de elég bonyolultan. Ki kell deríteni, h milyen e-mail címmel regisztráltak, és ha a bűnös még akkor is tagad, az e-mail címet is le lehet nyomozni, de szerintem ez már túl komplikált egy szimpla iskolai hecchez.
2011. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szvsz, itt az már nem segít, ha mentegetőzöl. Itt már a becsületedről, tisztességedről stb. van szó.

Lehet, hogy csak a teljes lejáratásod volt a cél, és szerintem, akik vádolnak, nem hinném, hogy jogi síkra szeretnék vinni a dolgot.

Egy dolgot tehetsz, hogy kiderüljön az igazság, és tisztázd magad.

Neked kell, jogi síkra vinned az ügyet, ehhez viszont pénz, egy jogász és sok türelem kell, de szerintem, ha megtudják, hogy jogi ügyet akarsz csinálni az egészből, szvsz nem fognak tovább pattogni.

Beperelheted őket rágalmazásért és az esetlegesen ennek következményeként keletkezett nem vagyoni károkért.

Másik lehetőség, hogy nem teszel semmit, de akkor hallgathatod a rágalmakat, addig amíg meg nem unják.


Peres ügyben pl. szakértők bevonásával lehet vizsgálni, hogy ki hozta létre ezt a Facebook profilt, bár a vizsgálat eredményessége nagyban függhet attól, hogy mennyire volt körültekintő a profil létrehozója.

Az biztos, hogy te, mint magánszemély nem fogsz semmilyen adatokat megtudni erről a felhasználóról.

2011. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!