Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezt írta ki a Facebook,...

Ezt írta ki a Facebook, miután néhány osztálytársammal pár órán belül 500 kommentet írtunk egy bejegyzés alá: Állj! Olyan tevékenységbe kezdtél, amit más felhasználók zavarónak, vagy helytelennek tarthatnak. Ez mennyi ideig tarthat?

Figyelt kérdés

Állj! Olyan tevékenységbe kezdtél, amit más felhasználók zavarónak, vagy helytelennek tarthatnak.

You have been blocked from because you repeatedly misused this feature. This block will last anywhere from a few hours to a few days. When you are allowed to reuse this feature, please proceed with caution. Further misuse may result in your account being permanently disabled. For further information, please visit our GY.I.K. oldal.


2010. dec. 25. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

letiltottak, most még csak figyelmeztetés; pár órától pár napig tarthat a dolog, legközelebb már az acc-od kockáztatod - szabad fordításban ennyi a lényeg

egy angol szótár vagy fordítóoldal segítségével te is megfejthetted volna

2010. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Le van írva a szövegben. Blokkkolva lettél, ami pár órától pár napig is tarthat. Amikor újraengedélyezik a művelet használatát, azt a továbbiakban a szabályokat betartva használd. Tovább folytatva a műveletet (gondolom az intenzív/offenzív kommentelés) az adatlapod véglegesen ki lesz tiltva. További kérdésekért olvasd el a FAQ-ot.


De szerintem egyértelmű magyarázat nélkül is, a folyamatos spammelés miatt az oldal azt hiszi hogy valamilyen kártékony robot/szkript végzi a folyamatos terhelést, így biztonsági okokból ideiglenesen blokkolják a további üzenetek beküldését. Kizárt hogy bármilyen értelmes dolgot lehet 500 üzenetben megbeszélni, egyrészt a kommentdoboz nem chat/messenger, nem a többi száz ember előtt kell beszélgetni, harmadrészt az ilyen viselkedés eléggé lehúzza az oldal színvonalát.


Most nem tudsz sok mindent csinálni, ki kell várni a tiltást végét, és ügyelni arra hogy legközelebb nem a képek alatt kell beszélgetni, vagy a mondandódat gondold át és írd le egy üzenetben, nem pedig három szavanként beküldve, mert akkor gyorsan eléred a tiltást.

2010. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez egy zárt csoportban történt, egyszerű unatkozás eredménye. A szöveget értettem, csak arra voltam kíváncsi, hogy ez a nem túl pontosan meghatározott időtartam a tapasztalatok szerint mennyi ideig tarthat. Mekkora az esélye annak, hogy végleg törölnek hasonló eset miatt? (Pl. volt már olyan, hogy tíz levél után hasonlót írt ki, pedig az nem hülyéskedés volt.)
2010. dec. 25. 01:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy hol csinálod, az oldalnak ezek szerint vannak korlátai amit sikerült elérnetek. Az nem írtad hogy mit nem tudsz csinálni (és a többiek kaptak-e tiltást, vagy tiéd volt a legtöbb komment), de mivel ideiglenes (nem meghatározott idejű) tiltásról van szó, valószínű hogy majd folytathatod továbbra is az oldal használatát. Mivel még ilyen kérdést nem is láttam az oldalon eddig, még nem általános dolog a letiltódás, ezért nem kaptál eddig pontos választ. Pár napot biztos nélkülözni tudod az oldalt.
2010. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak bejegyzésekhez nem tudok kommentárt írni, fényképekhez pl. engedi. Elképzelhető, hogy én írtam a legtöbb hozzászólást, és emiatt tiltott le. Minden más funkciót korlátlanul tudok használni.
2010. dec. 25. 12:06
 6/7 anonim válasza:
500 'unatkozás szülte' komment helyett elmehettetek volna az osztállyal sörözni, mi azt szoktuk. Ráadásul "pár órán belül" írtatok ennyit, ezek szerint fél napokat kockultok... nincs életed, meg is érdemelnéd, hogy töröljenek! Inkább járjatok focizni, sörözni, biliárdozni, bowlingozni... mi ezeket szoktuk az osztállyal, és jobb, mint ülni a gép előtt.
2011. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Éjjel nappal együtt vagyunk a kollégiumban. Mivel kb. 100km-es körzetben vagyunk elszórva, ezért szünetben volt hogy kockultunk. Szóval az amit írtál, enyhe túlzás... :) Azokat én is elítélem!
2011. jan. 7. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!