Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a nCore? Aki tudja légy...

Mi az a nCore? Aki tudja légy szíves válaszoljon!

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 22:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy torrent oldal az 1 leghíresebb torrent oldal.
2011. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az egyik legigényesebb torrent/p2p oldala. Bejutáshoz meghívó kell.
2011. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Vannak kisebb oldalak is és azok is jó mondjuk ztracker.biz
2011. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez egy olyan oldal ahol ismét adót csalhat a magyar, mert megint nem fizeti ki amiért más megdolgozik. Ha jól tudom ezek az oldalak erről szólnak, vagy tévednék?
2011. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, vedd figyelembe azt is, hogy itthon szabadon le lehet tölteni filmet vagy zenét, mivel azt úgy veszik, mintha meglenne az eredeti példányod, és arról magadnak egy biztonsági másolatot tárolsz a gépen.

Önmagában a feltöltés és megosztás nem legális, de a letöltés már igen.


Másrészt a torrent oldalak a statisztikák alapján növelik a zenekarok népszerűségét és bevételét, ugyanis ha nem lenne elérhető sehol egy lemez, csak akkor tudnád hogy mit tartalmaz ha megveszed. Ebben viszont van olyan kockázat, hogy fizetsz sok ezer forintot és lehet nem is tetszik összességében. Azzal viszont hogy letöltöd az albumot, előzetesen tudod értékelni és élvezni a számokat, sokkal nagyobb arányban fognak a letöltők közül koncertekre járni vagy megvenni az albumot, mert megismerik a tartalmát. Egy valódi rajongó pedig már csak tiszteletből is megveszi a lemezt.

A filmeknél is ez a helyzet, kezd növekedni az a tendencia, hogy egy rendező vagy zenész is ingyen megosztja az albumát a neten első kézből, mert az ingyenesség széles körben eljuttatja a munkáját az emberekhez, így ők később nagyobb arányban fognak rész venni a rendezvényeiken, filmvetítésen, stb.

2011. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

jaj újabb oldal ahol adótcsal a magyar jaj micsoda nép vagyunk.. -.-" Csakhogy nem tudnál olyan országot mondani ahol nincs nagyobb torrent oldal. Amerikában is van, pirate bay ismerős? pedig ott nem teszi ki az 1/10 ét a fizetésnek 1 pc játék..... A másik pedig h torrentről letölti valaki a PhotoShop-ot pl, megtetszik neki, átnéz több száz ingyenes tutorialt, később felveszik valami nagyobb céghez grafikusnak. Ott alap az eredeti program.

És azt ne hidd hogyha nem lenne torrent tömegesen vennék a magyarok/németek/románok a filmeket....

2011. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
18%
Belehallgatni a zenébe ott a my space. Ahhoz nem kell fent lenni a teljes albumnak. Ha ez annyira kedvez az eladásoknak akkor miért pereltek már nagyobb nevek is, mint például a Metallica? Ez olyan mintha azt amit én csinálok és szabadalmaztatva is van, valaki lemásolná és olcsóbban adná. Szarabb is, olcsóbb is, de van akinek az is jó lenne. A zenénél is ez van csak ott jogdíjnak hívják. Pontosan ez az oka hogy én nem vagyok hajlandó csak eredeti lemezeket venni, mert egy igazi gyűjtő nem vesz másolatot és támogatja, megtiszteli is egyben kedvencét ezzel a gesztussal. A több mint 4000 metal cd lemezeimben egy másolt sincs, mint ahogy filmem sincs csak eredeti, igaz ami film engem érdekel az nagyon kevés, de azt megveszem blu-ray - ben. Persze ettől függetlenül mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak nekem ez a véleményem. A lényeg hogy aki letölt vagy másolt anyagokat vesz, annak nincs joga ahhoz hogy bárkit csalással vádoljon, mert a kis csalás ugyanúgy csalás mint a nagy. Ha összességében nézzük akkor egy eleve nem nagy példányszámot produkáló előadó kifejezetten rosszabbul jár, még ha igényes is a zene amit csinál. Nem véletlen hogy sokan már tényleg csak azért jelentet meg lemezt valaki hivatalosan hogy legalább a koncertezésből profitáljon, ha már az eladásból nem sikerül.
2011. máj. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%
"Utolsó, vedd figyelembe azt is, hogy itthon szabadon le lehet tölteni filmet vagy zenét, mivel azt úgy veszik, mintha meglenne az eredeti példányod, és arról magadnak egy biztonsági másolatot tárolsz a gépen." Ehhez a mondathoz akartam annyit hozzáfűzni, hogy ha kérik az eredetit, amiről a másolatot készítetted, az hol van?
2011. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem lehet egy kalap alá venni mit tölt le az ember. Ha megnézed rengetek zenekar (kisebb zenekar) ingyen felteszi a netre a promóját, vagy akár az egész albumot is mert tudja hogy a kiadó lenyúlná a felét(gratulálok :) , ki kéne fizetnie a rengeteg pénzt(még a jogvédő cégeknek is a cd-k miatt , gratulálok:). Nem a kalózkodás ellen kellene harcolni, mert az mindíg volt (10 évesen másoltam rádióról kazettára a számokat,kínaipiacról vettük a hamis sega játékokat, kölcsönzőből vettük ki a filmeket[ezzel is sokat támogatjuk a művészeketXD]), hanem inkább az Itunes hez hasonló kezdeményezéseket támogatni. Na ott támogatnád igazán a műészeket. Levonnák szépen az adót, de semmi más nem lenne rajta a mű árán.(a minimálás részesedésen kívül). De ha jól tudom itunes is a jogvédő szervezetek miatt nincs még mo-n.szép :)

Ajánlom ezt a számot, hallgasd meg! :

http://www.youtube.com/watch?v=bTyrQ7z2XrU

A bűn pedig relatív szerintem, jogilag a letöltés nem bűn, még akkor sem ha nincs meg az eredeti példány. De pl a torrent server üzemeltetés sem illegális, mégis lefoglalták pl az ncore serveréz is nemrég. Közbe meg ugranak fel a FTP sms reges server hírdetések, ami 1000x nagyobb bűn sztem mint a torrent, mert ott még hihetetlen nagy hasznot is húznak más művéből. Pedig ott csak 1 serverre kell áttölteni a cuccot és várni a sok lámára. Az ellen nem hadakoznak a jogvédő ****-k, pedig sokkal könyebb az ftp tulajokat visszakeresni, és ott bűncselekmény is megvalósul a megosztással.


Jaés : nézd meg pl ncoren a feltöltés tiltólistát. 1 szépen megírt levélbe kerül h ne tegyék fel a kisebb, magyar cégek/művészek termékeit.... ha ennyit sajnálnak megtenni akkor így jártak, éljenek a kukázásból vagy a vasazásból .....

2011. máj. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

most nézem picit sok a szóismétlés és a fura mondat, de nézd el, estevan, koránkeltem, koránfogok ;D


Jah : művészek pedig tegyenek ki 1 ebay számlát honlapjukra ahol lehet őket támogatni, ha átszokna a nép az ilyen fajta támogatásra sokkal jobban meg tudnának élni a zenélésből az IGAZI , becsülendő művészek.

2011. máj. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!