Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a nCore? Aki tudja légy...

Mi az a nCore? Aki tudja légy szíves válaszoljon!

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 22:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

kolopele


Magyar föld speciális, ugyan is az összes adathordozó szerzói jogilag sarcolva van.

Szóval ha te nem is használsz letöltött filmet/zenét, de pl van digitális fényképező géped itthonról, akkor te tipikus példája leszel a "jaj ez megint magyar dolog, hogy fizetek érte pedig nem is használomnak..." :)


Szóval aki kis hazánkban vesz adathordozót és letölt filmet az igen is fizet érte.

2011. máj. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Elozo:


De akkor te most veded vagy tamadod a letoltest?

Mert valahol tamadod, elozo hsz-edbol pont az esik le, hogy veded.


Amugy ez a letoltes egyenlo buncselekmeny egy hulyeseg.

Nem fogok ervelni mellette, mert ugy sem lehet meggyozni senkit.

2011. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A 03:01 - es válaszoló nem én vagyok, azt nekem írták. Én mindenhol ellene vagyok.
2011. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Jól mondja tényleg neki ment a válasz nem pedig ő írta.


Nos Kolopele az se zavar az utálatban, hogy Magyarországon legális a letöltés pont azért mert beszednek átalány díjat (ezért nem mondhatod itt a külföldi példákat lsd Metalica, mert ez nálunk nem igaz).

És az se hogy jó esetben te is fizeted a díjat ha Magyarországon élsz, de az ellenszolgáltatást nem veszed igénybe?

2011. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Na még eszembe jutott egy érdekes magyar sajátosság a jogdíjakról.


Haver nyitott egy biliárd klubot. Biliárd, pia, csocsó és mellé rádió szólt.

Kb 3 hónap után megjelent az ArtJ. emberei és a rádió miatt beszedtek kb 70ezer Forintot, mondván jogdíjat kell fizetni a hallgatásáért, amiért megjegyzem már a rádió elég vastagon perkált már az Art-osoknak.

Ezek után mit tudnak tenni mint szépen ezt beleépítik az árakban azaz te aki utcáról belépsz egy helységbe ahol zene van (pláza, étterem, stb) és vásárolsz akkor bizony perkálsz az ArtJ-nak is anélkül, hogy tudnál róla, pedig te nem kérted azt a szolgáltatást csak ott voltál.


Na ez mennyire pofátlan???

2011. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A jogvedo kocsogok a legzsidobb cegek ami csak letezik, ez egyertelmu.

Mindent kitalalnak, mindenre amire csak 1 kbyte rafer arra fizeted a jogdijat.


Es nekik jut a legtobb penz (vagy talan allamnak tobb), tehat a muvesznak jobb esetben 10%-nak mar orulnie kene.

Amit tudok, hogy jatekkeszitesnel egy 40 fontos jatekbol 3 font jut a fejlesztoknek, tobbi az allamnak+kiadonak+stb, aki semmit sem csinalt.


En inkabb letoltok mindent orrba-szajba, halljon ehen a filmkeszito inkabb, de en akkor sem fogom a zsidokat ennyire penzelni.

2011. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
28%
Ok, nem szállok vitába veletek, legyen nektek igazatok. Maradjunk annyiban, hogy én akkor is megveszek mindent eredetiben, mert egy gyűjtő soha nem elégszik meg egy másolattal. Azzal meg hogyha bemegyek egy kávézóba miközben zene szól, nem érdekel hogy az üdítőm került annyiba amennyi, vagy bele van kalkulálva a jogdíj is. Ezzel szerintem senki nem foglalkozik a kukacoskodókon kívül. Kár hogy a zsidózás is bejött a képbe, ez ide nem hiányzott valahogy. Valószínű hogy én sem költenék el közel havi száz ezret lemezekre, ha nem tehetném meg úgy, hogy ne menjen a családom rovására. De mivel ez nekem nem gond, ezért megteszem. Ha számolgatnom kellene mennyit költhetnék, valószínű hogy a gyűjtő szenvedélyem végett akkor is eredetiket vennék, csak nem kapkodnék le minden olyan lemezt a polcokról aminek jól néz ki a borítója és klasszikus metal zenét rejt. Akkor lehet hogy válogatósabb lennék.
2011. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Meggyozni en senkit sem akartam, hogy ne vegyen eredetit (bar itt most nem is akartam beszallni a vitaba, annyit vitatkoztam mar mas forumokon ilyen temakba, hogy azota leszarom az egeszet), en is veszek eredetit, csak nem mindent, hanem ami tenyleg jo.

En pl. csak arrol beszeltem, hogy jogilag lehet, hogy bun, de etikailag szerintem nem szamit annak, de nem akartalak lebeszelni, hogy soha tobbet ne vegyel semmit.

2011. máj. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"...Ezzel szerintem senki nem foglalkozik a kukacoskodókon kívül...."


Ez nem így van azért, ha valaki tudatos foglalkozik vele.

Másrészről befolyásolja a szolgáltatást is, hiszen sok helyen ha a tulaj inkább nem akar árnövekedést, akkor a csendet választja. Így jártam ma is a fodrásznál. Baromira zavart a félórán keresztüli csend, amit a hajszárító tört meg csak néha. Ott pl kifizettem volna plusz 50Ft-ot csak legyen zene, DE egy Plázánál beugrok akkor meg nem szeretem ha ezt is kifizettetik, amikor nem kértem.

Az a baj, hogy itt nincs választási lehetőség.


Az is zavar, hogy a Art.J. átalány díjat szed. Pl én fotós vagyok és a gépben lévő memória kártyán és az ügyfélnek kiadott CD a saját anyagaim vannak. Milyen jogon szednek pénzt abból?

Ezek után valahogy akkor nem érzem bűnösnek magam ha az ellenértéket beváltom és ellenkezőjéről győzködni bárki a legnagyobb lúzerség lenne.


Amúgy hozzátenném, hogy jó és minőségi anyagokból én is ragaszkodok az eredeti megvásárlásához, sőt ilyenkor díszdobozosat is megveszem ha nagyon jó egy film.

Ugyan akkor sok a szemét (több mint a jó film és ilyenkor szintén lúzernek érezném magam ha a hulladék filmért fizettem volna.

Ahogy mondtam korábban fotós vagyok és fenntartom azt ha a megrendelőnek nem tetszik az anyag akkor nem kell fizetni (Persze a kész anyagot se kapja meg).

Azt hiszem joggal várhatom el én is.


Azonban az átalány díjszedés miatt az se lehet egyértelműen elítélni aki végül nem veszi meg a neki tetsző filmeket se.


Még egy gondolat a lopás/adócsalás témához.

Te ebben biztos, hogy olyan nagyon tiszta vagy?

Sose kérnél áfá-s, számlát olyanról, ami nem is a vállalkozásnak vetél (ha van vállalkozásod). Ha használt cuccot adsz el vaterán akkor abból leadózol? Ha kaptál valaha 200ezer forint feletti ajándékot abból adóztál-e?

A cégednél sose hoztál haza tollat, papírt még, vagy töltöttél fel mobilt? (Néhány éve ez utóbbiért rugta ki valakit Németországban pl.)

2011. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Beletrafáltál, valóban nagyvállalkozó vagyok, csak amiket a lopás/adócsalás sorod alá leírtál azokat én nem csináltam meg még soha. Bár nem tudom, te mennyire tartod annak ha üzleti ebéden látok vendégül külföldi vendégeket, vagy a telefonom a cég nevén van, stb. Viszont a cég tulajdonképpen én vagyok. Amiből ezeket kifizeti a cég, azt én elő is állítom, megtermelem, mindössze nem a saját keresetemből fizetem ki. De mindenről ott a számla, szerintem ebbe semmi csalás nincs. A dolgozók meg havi 3-400 ezret keresnek tisztán, úgyhogy nem hinném hogy bármiféle bűnt elkövetnék. Jogilag adhatnám a minimálbért is. Nélkülem a cég sem volna, én hoztam létre, én vagyok a tulajdonosa. Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed.
2011. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!