Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a nCore? Aki tudja légy...

Mi az a nCore? Aki tudja légy szíves válaszoljon!

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 22:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"...Viszont a cég tulajdonképpen én vagyok. Amiből ezeket kifizeti a cég, azt én elő is állítom, megtermelem, mindössze nem a saját keresetemből fizetem ki. De mindenről ott a számla, szerintem ebbe semmi csalás nincs...."


A törvények szerint van.

Ha pl céges telefonról felhívod családtagot, akkor máris lopós adócsaló vagy.

Persze lehet magyarázni, de a törvény az törvény.

2011. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
De miért? Az a mobiltelefon ugyanúgy elő van fizetve, az összes beszélgetés ki van fizetve, van hogy dolgozó is beszél néha róla, szerintem senkit nem károsítok meg vele, kicsit eltúlzod. Szerintem csak szerettél volna egy kicsit belém kötni. Ha nem fizetném ki a mobilszolgáltatót, hanem valamilyen módon mégis megoldanám a telefonálást, akkor megkárosítanám a szolgáltatót, és csalnék is. Viszont ha másolt lemezt veszek, akkor én is és az eladó is csalok, és megkárosítom a szerzőt. Én legalábbis így látom. Ha szegény kérdező ezeket még olvassa.......
2011. máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nézd bármi ami a cég nevére van írva, az adóalap csökkentő tényező.

Ezt csak céges célokkal teheted meg, mert magán célok estén nem csökkentheted így az adó alapod.


Mondjuk magyar földön a telefon az egy pont egy zavaros helyzet, de talán jobb példa a céges kocsi.


Ha a gyerekért elmész céges kocsival óvodába, akkor nem gazdasági tevékenységgel csökkented az adólapodat, ha ennek az útnak a benzin pénzét levonod majd az adólapodból.

Ha esetleg nem vonnád le a benzinpénzt még akkor is tilosba járnál, mert amortizáció viszont szintén levonódik.


Nagyon csodálkozok, hogy mit vállalkozó ezt nem tudod.

Persze ezek a magyar törvények, mert pl Ausztriában a magán célok is leírhatóak az egyéni vállalkozónál, de persze van logika a magyar törvényekben is.


Összefoglalva más példával:

Ha veszel egy borítékot, és jó kívánságot küldesz benne a sógornak, akkor amikor a boríték ára (és áfája) bevétel csökkentő tényező lesz akkor te jogosulatlanul fogsz olyan pénzhez jutni, amit magán emberként, magán célra nem járna neked.

Azaz megrövidíted az államot, adótörvényt sértesz, lopsz az államtól, stb.

2011. máj. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ja amúgy meg nem kötekedés akart lenne, csak ugye az első hsz-edben Te jöttél az adócsalás hasonlattal.


Én csak ráakartam világítani arra fonák helyzetre itt, hogy jogilag aki letölt az nem szeg törvényt, de aki vállalkozásánál magán célra használ céges eszközt az igen.


Szóval csak óvatosan azzal, hogy valakiket törvényszegőnek titulálsz. :)

2011. máj. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A telefon az egyetlen ami nem az én nevemen van. Nem tartok céges autót, saját autóim vannak. Nem szorulok rá ilyesmire. Ezért is nem vettem elő az autó témát. Az adócsalás, lopás fogalma akkor is mást jelent. Ha például nem jelenteném be valamelyik dolgozómat, vagy a fizetése egy részét zsebbe kapná, akkor nevezhetnél engem adócsalónak. Bármi amit teszek, és azt számlával igazolom, nem jelent adócsalást, mert vagy én, vagy a cég kifizeti. Fals az elképzelésed nagyon. De lényegtelen, megyek az üzembe, tízre jönnek a németek üzletet kötni. Töltögess csak nyugodtan, engem végül is nem károsítasz meg vele.
2011. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

kolopele mekkora troll vagy te :D te vagy az új példaképem hallod, ezt a milliókat keresek taktikát én is bevetem mostantól. Hallod nagyon nagy. Az a legkirályabb h szinte minden témában fel tudod hozni, pl itt is sikerült :D Ezt már tanítani kéne, okj-s tanfolyamon, én tuti mennék. Milliárdokat keresnél ebből.


ArtJ. ba az a szép h az a sok pénz amit összelejmolnak különböző rádiós statisztikák után osszák szét. Szóval veheted te itt a metálos zenéidet, a x forintokból lemezenként amit rátesznek a artosok 1 forintot nem fognak viszontlátni. pedig azt te az előadó támagatásának céljából fizetted ki nem ? jah és ne hallgasd hangosan a zenéd, ha már a szomszédok hallják az csoportnak számít és sérted a művészi jogokat :) Ami megint eléggé korlátolt dolog, lehet h a szomszédnak megtetszik és belőle is gyűjtő lesz ezzel sok ADÓT befizetve az államnak.

2011. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
"kolopele mekkora troll vagy te" Nagyon tévedsz, nem vagyok troll, csak szenvedélyemmé vált szabadidőmben írogatni. Először kizárólag politikában akartam vitába szállni, és a magam szemszögéből kiindulva megírni a tényeket, de utána más oldalakra is betévedtem. Rövidesen névvel, címmel ellátott blogot akarok indítani sikeres vállalkozókkal, mert ez az anonim oldal valóban elég értelmetlen. De amíg az nem jön össze, marad ez. Azért köszi az elismerést, de mint mondtam, nem kamuzok sehol. Szeretek a sikereimről, a munkámról írogatni, szerintem színesíti az oldalt a sok siránkozás közepette. Ennyi. Ezért is nyitom majd meg a blogot.
2011. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
már fél éve tervezed. 1 sikeres vállalkozás alapja a jó tervezés, de 1 blognál nincs szükség ennyi időre. Amúgy én szívesen olvasgatnám a blogod, főleg ha leírnád benne a tapasztalataidat is és nem csak a metál gyűjteményedről lenne szó a blogodon.
2011. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Meglesz. Addig is javaslom olvasgasd a tapasztalataimat és a nézeteimet a politikai oldalakon.
2011. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Na igen Kolepele, a blog indítás kb 10 perc, van bőven szolgáltató.

Ha van magvas gondolat, azt jobb egy helyen összerakni.


Egy észrevételem lenne a mostani vita alapján.

Könnyű az éhezésről jóllakottan beszélni, de messze lesz az igazságtól.

Azaz ha a gazdag ember szemszögéből méred a társadalmat akkor szűk szegmensét fogod csak látni. Nem kell szegénynek lenni az igazsághoz persze, de tudni kell ettől elszakadni, mert vakvágányra futhatsz ahogy itt is.

2011. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!