Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a TP-Link, RL-R460, TL-R860 Router-t?

Figyelt kérdés
Két Pc-ről csatlakozunk az internethez ezt Routerrel megoldva és most vettünk egy új Router-t mert eléggé le lassúl az internetem(általában meg is szakad a kapcsolat) amikor a másik gépről csatlakozunk az internethez. A fent említett Router-t nem nagyon tudjuk beállítani pedig pontosan követjük a leírásokat. A másik gépen azt írja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Az új Router-t csatlakoztatom és a telepítési útmutató szerint telepítem, de az utolsó fázisnál tiltást ír. Ha a régi Router-t csatlakoztatom akkor tökéletesen működik az internet persze a másikon nem, de csak akkor, hogy ha az egyik gép csatlakozik az internethez. Lehet egy kicsit bonyolultan írtam le, de máshogy nem nagyon bírtam megfogalmazni. Segítsetek pls. :d
2011. máj. 22. 19:21
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Webes felületen csatlakozol próbálod konfigurálni a routert vagy a CD-vel?

Milyen internet előfizetésetek van?

2011. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ADSL, és a CD-n található telepítésnél akad el, pedig tökéletesen követem az útmutatásokat és mégsem akar sikerülni ha a kiszolgáló gépet kikapcsolom a másik pc-n az internet működik . Én tippeltem hálózati kártyára,kiszolgálóra Routerra. vagyis mindenre.
2011. máj. 22. 19:31
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy ma már tök értelmetlen sima vezetékes router -t venni. Ezeket ugyanis már nem nagyon fejlesztik, hardveresen is elég szépen vissza vannak butítva. A TL-R860 árából már egy elég jó kis Wi-Fi router is kitelt volna, és azokon ugyan úgy megtalálod a 4 db vezetékes portot. Manapság már bármikor jól jöhet a Wi-Fi, pl. ha veszel egy okos telefont, vagy egy laptopot a későbbiekben. Ha meg nem kell a Wi-Fi része egyelőre, akkor meg simán letilthatod, és a csak a Vezetékes részét használod.
2011. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Hanyagold a telepítő CD-t. Anélkül is be lehet konfigurálni a routert. Ha belegondolsz, a CD nem is kompatibilis a Macintosh -al vagy a Linux -al. Már pedig az alatt is be kell konfigurálni valahogy. Pont erre való a Webes beállítófelület.


Elindítod a kedvenc Internetes böngésződet, a címsorába beírod: 192.168.1.1

Entert ütsz. Az alapértelmezett account: admin/admin TP-Link -eknél. Ez után már neki is láthatsz a beállításoknak. Ez a leírás segít: [link]


(Értelem szerűen a Wi-Fi részét kihagyod, mert téged az nem érint)

2011. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!