Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a dinamikus IP?

Mi az a dinamikus IP?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Dinamikusan változó IP cím, a szolgáltató osztja ki a kliens gépeknek véletlenszerűen amikor a modem a netre kapcsolódik.

A legtöbb internetszolgáltató ezt használja.

2011. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KnYghT ***** válasza:

Azt jelenti hogy amikor az adott hálózatról lecsatlakoztál egy bizonyos ip-vel és egy idő után egy másik gép felcsatlakozik akkor ő fogja megkapni a te ip-det és mikor visszacsatlakozol akkor vagy teljesen új vagy valaki más ip címét kapod meg.


internet szolgáltatónál például nagyon ritka hogy gép újraindítás után kétszer is ugyanazt az ip-t kapod vissza

2011. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éve ugyanaz az IP címem, de igazából sokra nem megyek vele. :)


Csak van ilyen is, vagyis fix ip címes szolgáltató (ami egyébként az én esetemben elég gyatra)

2011. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

KnYghT


:) ezért van az amikor kilépünk a chat.hu és társaibol


másnap nem tudunk belépni :D

2011. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KnYghT ***** válasza:

power


azt nem állítottam hogy létezik tökéletes dhcp server de ha hasonlókat akarsz tapasztalni akkor használj t-home-os routert az is hasonlóakat produkál:)

2011. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!