Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha igazán jó minőségű netet...

Ha igazán jó minőségű netet szeretnék notebook-hoz, akkor vegyek routert hozzá?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy veszek notebook-ot vagy netbook-ot és hozzá netet. Van itthoni gépünk, de nekem sajt kell, mert nagyon bele szeretnék merülni egy témába, de ahhoz nagyon jó és megbízható net kell. Kiderült, hogy az itthoni gépünkbe kellene valami, amivel tudná fogni a wifi jeleket, így nem váltottunk routerre, plusz úgy 2 felé oszlott volna a sebesség. A mobilinternetet ahol eddig láttam, mindenhol szidták, hogy hónap végére még úgy is belassul, ha szélessávú (budapesti vagyok, a lefedettség szerintem nem lenne gond).


Tehát a kérdésem: vehetek hordozható géphez olyan routert, amilyet mondjuk a t-home osztogat? Vagy az csak rendes asztali gépekhez van?


2011. jún. 30. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit össze vagy kavarodva a témában.

Router akkor kell, ha több gépre szeretnél internetet/otthoni hálózatot szeretnél kialakítani.

Lehet a router wifi-s is, de viheted az asztali gépedhez kábellal is.

A router-nek nincs köze ahhoz, hogy neked milyen internetet szolgáltat a szolgáltató, és nem fogja megfelezni a sebességet (illetve csak akkor, ha mindkét géppel töltesz, de ha az egyikkel nem, akkor a másiknál teljes sávszélességgel tudsz tölteni)

Illetve a wifi nem ugyanaz, mint a mobilinternet.

2011. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És akkor végül is lehet notebookra normális netet venni, vagy nem?


És jól értem, ha a t-hometól veszünk routert, akkor én kábelek nélkül tudok egy másik szobában netezni laptopon, míg az asztali gépbe be van vezetve rendesen a kábel és ők is tudnak?


Meg azt sem tudom igazán, hogy mi minden számít letöltésnek. Ha egy weboldalra megyek az letöltés vagy feltöltés?

2011. jún. 30. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:

A notebook az éppoly számítógép, mint a másik, azt mondtad, már van interneted, ha azt megfelelőnek tartod, akkor nem kell váltani.

Ha jól értem, akkor te wifi-t szeretnél, ehhez nincs más dolgod, mint bemenni bármely számítógép-üzletbe, szupermarketbe, és venned kell egy router-t, amibe van wifi (manapság a legtöbbe). Még mindig kevered, a router-t nem a szolgáltatótól kapod, vagy veszed, maximum csak a modem-et kapod a szolgáltatótól, a router-nek meg olyan mindegy, milyen netet veszel, melyik szolgáltatótól, éppúgy működni fog.


Igen, tudod a wifi-t, és a kábelt használni egyszerre.


Ha egy weboldalra felmész, az leginkább letöltés (bár egy minimális feltöltés is van, mikor elküldöd, hogy mit akarsz letölteni). De én (ha van rá keret/lehetőség), javaslom a korlátlan internetet.

2011. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jajj, ez nagyon nehéz.

Tehát van egy modemem, most a tétől. Van rajta egy kiálló bot és a dobozra magára is rá van írva, hogy wifi, de most biztos, hogy nem wifisen megy. Veszek magamnak notebookot, amibe már be van építve az a cucc, amivel tudja a wifijelet fogni. Ha azt szeretném, hogy az asztali meg a notebook is egyszerre kapjon netet, akkor az asztaliba is kell valami vevőeszköz és szólni kell a szolgáltatónak, hogy állítsa át wifisre az egészet. Így van?

És persze köszönöm a türelmedet! :)

2011. jún. 30. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem,nem így van.Kicsit másképp.
2011. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szolgáltatónak teljesen mindegy, hogy te wifi-t használsz-e vagy nem, ahhoz semmi köze.

A modem-ből a kijövő ethernet kábelt átdugod a router WAN portjába, a a port1-ről egy ethernet kábelt az asztali gépbe dugsz, ekkor lesz a gépen az internet, majd pedig a wifi segítségével (ha bekapcsolod, kapcsolódsz hozzá) már tudsz a notebook-on is internetezni.

2011. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaaj, így már értem. Tehát az asztali gépbe kábelt dugok és nem kell semmi külön cucc hozzá, ugye?

És köszönöm még egyszer!

2011. júl. 1. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen,így jó.
2011. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ó, nagyonnagyon köszönöm!
2011. júl. 1. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!