Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem stabil a letöltési...

Mrharcsi kérdése:

Miért nem stabil a letöltési sebességem?

Figyelt kérdés
Egy 80 Mbit/s letöltési sebességú internetel rendlkezem ami ugye 10Mbyte/s letöltési sebességet jelent. Az miért van ha elindítok egy letöltést (akár torrent akár direct) kezdetileg néhány másodpercre/percre felgyorsul max 9Mbyte letöltési sebre de utána vissza megy 2,3 vagy méd valamikor 1Mbyte/s re.A speedtest kép is mindig jól mutatja a sebeséget és a processzorom illetve a vinchesterem és lazán tudná kezelni ezt a sebességet. Ami még érdekes hogy a feltlti sebességem mindig fix 3Mbyte. Ebben ellkelne egy kis tanács. :)))
2011. júl. 21. 21:33
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:

A letöltés sebessége nem csak a te sávszélességedtől függ, hanem a letöltési hely leterheltségétől is. Ha torrentezel, akkor a seedek és peerek által generált forgalomtól függ, web és ftp esetén a szerver által generált adatforgalomtól.


Vedd úgy, hogy neked 80mbit jut maximum a tortából. De ha már csak 10mbites szelet van az asztalon, akkor nem kaphatsz 80-at... :)

2011. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Torrentnél valószínűleg kevés seeder van, és nem tudnak "kiszolgálni". Direktnél pedig a szerver lehet korlátozó tényező.
2011. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát nem tudom kihasználni a netemet? Had hozzak fel egy éppen mai esetet. torrent letöltését elíndítottam Seedek :7600 , Peerek:1100 Tehát ebben az esetben semmi esélyem arra hogy kitudjam használni a netet?
2011. júl. 21. 21:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve elösször ebben az esetben is felgyorsult 5,7MB/s re utána meg lemet 987Kb/s re.
2011. júl. 21. 21:42
 5/9 anonim válasza:
7600, 4000 azzal már enni kéne rendesen elvileg, nem vagyok egy nagy szakértő, de az jónak kéne lennie, mondjuk nem tudom honnan van annyi seeder mert pl az nCore-n ami azért elég nagy torrentoldal a legtöbb letöltő most éppen a transformens 3 nál van 7343 seeder.
2011. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Uccsónak: pölö pirétbéj. Több tízezres torrentet is láttam már (seederek száma).

Amúgy az 80 mega a MAXIMUM, vagy a GARANTÁLT?

Nem mindegy. Nagy francok a szolgáltatók...

G.

2011. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Smartguy86 ***** válasza:
Az egész attól függ, hogy milyen az a 7600 seeder és milyen az az 1100 leech. Ha a 7600-ból mindenki limitálja magát, és 1-2kb/s-el engedi, akkor az 1100 leech elég hamar megzabálja a sávszéljüket...
2011. júl. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A 80 mega garantált de ezt jól mutatja a speedtest kép is

[link]

ja és egyébként a ping az pontosan mit takar?

2011. júl. 22. 11:05
 9/9 Smartguy86 ***** válasza:

80 megát senki nem garantál neked, ebben biztos lehetsz. Az azt jelentené, hogy a legrosszabb esetben is tölthetsz 10 megával... Ilyet senki nem vállalna, mert szarrá perelnék miatta...


A ping azt az időt reprezentálja, amennyi egy csomagnak átlagosan kell, hogy elérje a célját.

2011. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!