Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » E-mail, rossz helyre küldtem?

E-mail, rossz helyre küldtem?

Figyelt kérdés
tegyük fel mek@balalajd.hu-ra akarom küldeni e-mailt, de véletlen Mek@balalajd.hu-ra küldtem. Számít a kis és nagybetű?
2011. júl. 28. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, az elején (@ előtt) számít! ha elfogadta és elment az e-mail, létezik olyan cím!


A szerver neve, avagy a @ utáni rész (domain)

A szerver neve (domain név) az Angol ABC kisbetűit, számokat és kötőjelet tartalmazhat, ahogyan azt már domain regisztrációnál megszoktuk.


A @ előtti rész, avagy a postafiók, címzett neve (helyi rész)

A szabvány szerint (RFC 2821 [link] a postafiók, címzett neve a következő karaktereket tartalmazhatja:


- Az Angol ABC kis- és nagybetűit Számokat 0-tól 9-ig

- Speciális karaktereket úgy mint: ! # $ % & ' * + - / = ? ^ _ ` { | } ~

- . (pontotot)



A speciális karakterek használhatóságát a legtöbb postafiók szolgáltató nem látja életszerűnek, ezért nem is engedélyezi postafiók létrehozásakor, a pontot, kötőjelet van ahol engedélyezik, van ahol nem.


Az e-mail cím @ előtti része kis- és nagybetű érzékeny, azaz elképzelhető, hogy a sandor@volenszki.hu e-mail cím klönbözik a Sandor@volenszki.hu e-mail címtől.


Forrás: [link]

2011. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

kösz.

Remek, elment az e-mail is, bas.zus, h*lye kis és nagybetűk. Amúgy nem voltak ilyen speckós karakterek csak pld Kamilla@blabla.hu és kamilla@-ot kellett volna küldeni

2011. júl. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!