Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem jön max sebességgel a net?

Nem jön max sebességgel a net?

Figyelt kérdés

40 mbitre van előfizetve, és ez jönne is, DIGI, mindig is jött.

De elromlott a PC-m, így egy Asus EEE PC 900HA-t használok, wifivel.

A 40 helyett kb 18-19 mbit jön wifin.

És nem hinném, hogy azért, mert wifi, mert akkor legalább ingadozna, néha feljebb megy,néha lejjebb, de nem, ez mindig stabil 18-19 mbit.

Új routert is vettem, hátha az a baj, TP-Link WR941, de szintén ~20 Mbit.

Létezik, hogy a netbook hálókártyája még valami rohadt régi és nem is 100 Mbit-es (googlen nem találtam meg), vagy elromlott benne valami, esetleg csak kéne másabb driver? XP is most lett újrarakva, WLAN drivert raktam fel, LAN drivert viszont nem.


2011. aug. 15. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
pont azért, mert wifi
2011. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mert wifiről netezel
2011. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

A netbook -odban csak G -s Wi-Fi van, így hiába vettél N -es routert, csak G szabvány sebességével fog jönni (54 Mbps).

Igen ám, de ez is csak elméleti sebesség, és nem is full duplex. Így ideális körülmények között is csak max 22 Mbps -ra képes a G-s Wi-Fi egy irányba.

Ha azt akarod, hogy teljes sávszéllel jöjjön a cucc Wi-Fi -n, kénytelen leszel beruházni egy Wi-Fi N szabványú adapterbe.


Egyébként ha vezetékesen csatlakozol a netbook -al a router -hez. Jönni fog a teljes sávszél..

2011. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindegy, nem fogok kábellel szarozni, majd ha lesz új PC-m ott fog menni a letöltés gyorsan, azért 20 mbit sem olyan lassú.

Kösz a válaszokat.

2011. aug. 15. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!