Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Működik a net az itteni...

Kulacs kérdése:

Működik a net az itteni laptopon, de a sajátomon nem. Miért?

Figyelt kérdés
Szóval itt vagyok nagyanyámék házában, egy laptopon netezik itt a keresztapám, de az új laptopomba hiába dugom át a kábelt, nem működik egyáltalán. Itt is szóba kerülhet ez a MAC címes dolog vagy más lehet a probléma?
2011. aug. 17. 10:10
 1/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Akár az is (ha mondjuk kábelnet van, nagy rá az esély), de egy sima adsl-es internetnél, ahol csak modem van, ott is be kell állítani a kapcsolatot a felhasználói név, jelszó párossal.

Akkor lenne automatikusan neted, ha mondjuk router van, automatikus ip cím kiosztás (és a gépeden is automatikus ip kérés van beállítva).

Először tisztázni kéne milyen net (adsl, kábel, mikrohullámú,stb.), illetve milyen eszközök vannak (modem, router).

2011. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Modem nincs.Nem vagyok biztos benne, hogy a mikrohullámú azt takarja-e, ami itt van, de szerintem lehetséges, mert nekünk is akarták már ajánlani, mert ehhez nem kell semmi kiépítettség, bárhova lehet telepíteni.

Ha routert vennék, akkor bármilyen megteszi?

2011. aug. 17. 10:41
 3/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A mikrohullámúnál vezeték nélkül veszed a sugárzott jelet, van egy vevő valahol magasan (nagy eséllyel a ház tetején), és onnan jön a kábel.

Mondjuk most mégis, honnan jön az a kábel, amit a gépbe dugtok?

Vagy ki a szolgáltató? Azt azért csak tudjátok?

2011. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem otthon vagyok, meg nem tudom mondani a szolgáltatójuk nevét, de szerintem mikrohullám is lehet, mert a házra szereltek fel vmit és a plafonból jön egy kábel, ami egy kis fekete dobozkába van bedugva ami áram alatt van, és egy másik ugyanolyan kábellel van összekötve laptop a dobozzal. A 'dobozon' viszont csak egyetlen kis led van, ami az áramellátást jelzi, szóval azt kétlem, hogy modem lenne.
2011. aug. 17. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
ezen a kérdezőn nem tudunk segíteni,már másodszor teszi ezt a kérdést föl,de az ég világon semmit nem tud azon kívül mondani,mint hogy : így se jó,most se jó
2011. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy így se meg úgyse jó egyszer sem. Megköszöntem a tanácsokat és ki fogom próbálni őket (illetve van, amit már ki is próbáltam), valamint utána olvasok a dolgoknak, mostmár legalább van kiindulópontom. Szerintem nem az én kérdéseim itt a leglámábbak, illetve menj és oltsd a sok troll 12 évest, akik azon értetlenkednek, hogy bal kézzel vagy jobb kézzel fogják-e meg az egeret.
2011. aug. 17. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!