Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL netünk van géphez....

ADSL netünk van géphez. Vettünk laptopot, és routert. De elvileg lan kábellel kell összekötni a gépet és a laptopot is, hogy legyen net. Visszavihetem a CORA-ba a routert, hogy kicseréljék vezeték nélkülire?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék helyhez kötötten netezni laptopon. Ha vezeték nélkülit veszek,akkor mindegy hogy milyet veszek?
2011. szept. 10. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Leírnád légyszives a router típusát? Megmondom, hogy tud e Wifit vagy sem.
2011. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
TL-WR74ON :)
2011. szept. 10. 21:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez TP link router WiFi képes. Lehet rá csatlakozni WiFin keresztül ne vidd sehová sem :D
2011. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen ez egy WIFI képes router. Tényleg ne vidd sehova mert hülyének néznek :D

Az interneten rengeteg oldalt találsz, hogy hogy kell helyesen beüzemelni, de elvileg adtak hozzá használati útmutatót is. És természetesen nem kell helyhez kötve internetezned.

2011. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jaj de jó :D köszi :)

a használati útmutató angol,de majd megpróbálok keresni vmi jó oldalt,ahova le van írva minden,mivel egyáltalán nem értek hozzá..

még annyit,h kaptam hozzá cd-t..azt a gépre és a laptopra is rátegyem? az modemet a géppel kössem csak össze?

2011. szept. 10. 23:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azon a CDén lesz a manualja, első körben semmit se kell a gépedre raknod.

1. Látsz egy WAN feliratú csatlakozót a router hátoldalán, oda dugd be az Adsl modemmel összekötő kábelt.

2. A többi csatlakozó egyikére csatlakoztasd a számítógép felé menő kábelt, mindegy melyikre a 4 közül.

3. Indítsd el a számítógéped és egy böngészőbe üsd be a http:\\192.168.1.1 címet.

4. A username és password egyaránt : admin

5. Amikor elöször belépsz rögtön feljön egy "Quick Setup ablak". Nyomjál NEXTet.

6. Amennyiben ADSLed van akkor neked PPPoE kell ( de válaszhatod az autodetec-et is, ha nem ismerné fel akkor PPoE ) Nyomjál NEXTet

7. Add meg az ADSL kapcsolat felhasználói nevét és jelszavát. Nyomjál NEXTet.

8. Feljön a "Quick Setup - Wireless ablak"

Ezeket állítsd be:

Wireless radio: enabled

SSID: ide azt a nevet írd be amit a WiFi hálózat nevének szánsz. Tehát a laptopod ezt a nevet fogja kiírni, amikor a WiFije megtalálja ezt a hálózatot!

Region: maradhat ami be van állítva, egyébként Hungary.

Channel: auto

Mode: maradhat ami van (11bgn mixed)

Channel width: automatic

Max Tx Rata: maradhat ami van (150 Mbs)

Klikkeld be a WPA-PSK/WPA2-PSK mezőt

A PSK Passwordbe írd be a jelszót amivel majd a WiFire csatlakozol.( Ez nem az ADSL jelszó, hanem teljes más, ezt kell majd a laptopba beütni amikor a

saját WiFi hálózatodhoz csatlakozol ) Legalább 8 karakter legyen.

9. Finish. Végeztünk, ennyi volt :D

2011. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

23:59 nagyon szépen köszönöm :)

a gépen most már van net.de laptopon nem tudom hol kell csatlakozni.. elvileg bal alsó sarokban kéne,nem?

2011. szept. 12. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez laptoptól, operációs rendszertől is függ. Pl az én laptopomon külön kapcsolója van a WiFinek és csak utána tudok csatlakozni.
2011. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!