Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire jó a facebook? Miért...

Mire jó a facebook? Miért használják olyan sokan és az embereknek és a cégeknek miért jó hogy van facebook-juk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg cégeknek így könnyebb terjeszkedni...elvileg. Embereknek meg azért mert a másiknak is van és akkor nekem is kell...
2011. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöld kéz
2011. nov. 26. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A facebook mire jo :)) nos birsz rajta chatelni,ismerkedni,játcani stb. (Énszerintem egy beteges tulkomplikált hüjeség ami jo ha van de mégjobb ha nincs + fűgövé válhat az ember!)
2011. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, szintén ment a zöld kéz mert mostmár legalább azt is tudom hogy mire jó e remélem hogy nem túl ciki ha nekem nincs vagy nem használom...

Amúgy van de eddig csak ilyen reklámoknál és facebook appoknál használta szinte és vagy ezer ismeretlen írja hogy jelöljem be ismerősként.

2011. nov. 26. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz ha nincs, én se használom, bár van. Legutóbb június elején voltam rajta, tök fölöslegesnek tartom
2011. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Katoonene ***** válasza:

A felhasználók számára: kapcsolatteremtés, kapcsolatfenntartás mások számára. Sokak számára a kifejezés egy fontos eszköze (lsd. értelmes üzenőfali bejegyzések) vagy a figyelemhiány kiküszöbölése.


A cégek számára miért jó? Tegyük fel, ha valaki lájkolja, mert hétvégén nálam olcsóbb egy bizonyos termék, akkor a lájkoló összes ismerőse látja, hogy nálam ilyen termék is van, ráadásul milyen olcsón. Ha azok közül megint lájkol valaki, akkor annak az összes ismerőse látja, milyen termék van nálam. Tegyük fel, egy vicces kulcstartó, egy nap alatt több ezren látják, nálam vásárolt a delikvens, ráadásul ha a boltomnak van facebook oldala, ingyen reklámoztam több ezer potenciális vevőmnek.


Konkrét példával: Julisnak tetszik az oldalamon látható napszemüveg, akkor Julis mind a 300 ismerőse látja, hogy nálam milyen jó szemüveg van. Ha ebből további 50 lájkolja, akkor 50X300 adatlapon jelenik meg (persze vannak átfedések, hisz ha Julis után Marcsi, majd közös ismerősük, Jolán lájkol, Julisnak nem jön ki újra) de 15000 ember számára megjelenik az a napszemüveg, a boltom, a termékem. Ebből talán csak 5 százalék, ha ténylegesen be is néz online a boltomba, de mégis, egy napszemüveggel lehet több mint ezer ember számára megmutattam: én létezem.


Emellett ott van az, hogy ha Julis vesz egy divatos szemüveget, és lájkolja, akkor nagy eséllyel Julis ismerőseinek egy részének hasonló a gondolkozásmódja, és ő is akar majd egyet.


A mesterien célzott gyilkos marketing.


A facebookon működő Flash-játékok nagy része a tulajoknak dollármilliókat fizetnek, hogy ott lehessenek egy-egy részén az oldalnak, és ők is reklámoznak más cégeknek: pl. a Farmerjáték tulajának van 30 millió dollárja, hogy 3 hónapig a face adatlapján legyen, de sokaknak nincs. De a farmerjáték össze tud szedni 20 céget, akik számára van fejenként 2-3 milliójuk, hogy hirdessenek kisebb részeken.A farmerjáték tulaja pedig tudja pontosan, milyen emberek játszanak ezekkel a farmeres játékokkal, also tudja, kiket enged majd reklámozni magánál.


Végezetül, ha nekem van egy bolthálózatom, például egy elektronikai, és meghirdetem, hogy lájkért cserébe laptopot lehet nyerni, akkor több százezer, akár millió emberhez eljut a boltom híre a lájkok miatt, és aki pályázik laptopra, annak még ha csak tudat alatt, de megjelenik:miért is ne lehetne nekem egy laptop? Miért is ne vegyem meg itt? A nyertes elégedett a nyereménnyel, a boltot én is korrektnek találom, miért is ne vegyem meg itt?


Tehát termékbefektetéssel (pl. 150.000 Ft) meg némi adminisztrációs munkával (150.000 Ft) sikerült a boltomat több tízezer, százezer olyan embernek megmutatni, aki érdeklődik az elektronika iránt. 300.000 ezer Forint ezért semmi pénz.


Remélem nem túl unalmas válasz, részemről azért használom a facebookot, mert pár emberrel egyszerűbb azon keresztül beszélgetni, mert lehet azonnali üzemmódban chatelni, illetve E-mail szinten beszélgetni.

2011. nov. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőnek így már tudom hogy nem baj ha nincs és azt is hogy mire jó a lájk. Ment a zöld kéz pont.
2011. nov. 27. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!