Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szolgáltatónál tudnék...

Melyik szolgáltatónál tudnék részletre laptopot vásárolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék részletre vásárolni egy mobilszolgáltatónál egy laptopot. Nos, ezekhez a laptopokhoz mindenféleképpen tartozik egy mobil-internet előfizetés, ezzel tisztában is vagyok. A T-mobilnál azért nem vehetek így részletre ilyen laptopot, mert amikor megkérdeztem közölték velem, hogy csak akkor vásárolhatok náluk így, ha rendelkezem többéves előfizetéses t-mobilos SIM kártyával, amelyen viszonylag nagy havi forgalom bonyolódik. Sajnos nekem csak egy 30-as feltöltőkártyás SIM-em van. Így náluk nem lehet laptopot részletre sehogy.. Azt szeretném megkérdezni, hogy más szolgáltatóknál, ezek a dolgok hogyan működnek? Rendes vásárlói hitelt már nem kapok sajnos, mert a fizetésem be van már terhelve egy jelentős összeggel, de ha jól tudom, és javítson ki valaki ha tévedek, a mobilszolgáltatóknál talán így is adnak hitelt elméletileg. Vagy nem jól tudom?

Telenor-nál, Vodafone-nál lenne esélyem részletre laptopot vásárolni? Akár úgy, hogy hűségnyilatkozat mobilinternet vagy előfizetés vállalásával? Segítsen nekem valaki aki jobban tájékozott ezekkel kapcsolatban, de a napokban tervezem, hogy bemegyek személyesen.


Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 10. 10:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Én vállalok akár egy 2 éves hűségnyilatkozatot, akár egy előfizetéses mobillal. Gondolom a mobilinternet stick nélkül nem lehet laptopot részletre sehogy, ugye?
2011. dec. 10. 10:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mobilszolgáltatónál csak mobilinternettel vehetsz laptopot, áruházban nélküle is, de ott tényleg nem adnak megterhelt fizetésre hitelt.

A mobilszolgáltatónál van arra esélyed, hogy engedik.


A Telenornál 19.900 Ft a kezdőrészlet a Dell Inspiration 15R laptopra, majd havi 9415 Ft a törlesztőrészlet 12 hónapon át, amihez hozzájön a 7990 Ft-os havidíj.

Tehát a laptopot egy éven át, az internetet két éven át kell fizetned. Így az első évben 17405 Ft havonta, a második évben pedig 7990 Ft.


Sajnos nem olcsó, bár ezért a pénzért egy viszonylag komoly laptopot adnak, és korlátlanul böngészhetsz, meg emailezhetsz, ezen felül meg 20 Gb-ot kapsz egyéb forgalomtípusra, és 100 Gb éjszakai adatforgalom is van a csomagban, ami 24.00 és 07.00 óra között használható fel. Az elméleti sebessége 42 Mbit/s, de ezt nem mindenhol tudod igénybe venni. Viszont 21 MBit/s hálózat már elég sok városban van.


A Vodafone az olcsóbb, de kevesebbet is kapsz cserébe.

Itt szintén a Dell Inspiration 15R laptopot veheted meg, két konstrukcióban:

1. 49.901 Ft kezdőrészlettel, és 9.900 Ft havidíjjal (2 éves hűségidővel). Ezért havi 2 Gb adatforgalmat kapsz, ami felett 128 Kbit/s-ra lassítanak. Ez kb. napi 1-1,5 óra internetezésre elég.

2. 29.901 Ft kezdőrészlettel és 12.900 Ft havidíjjal (2 éves hűségidővel). Ezért havi 4 Gb adatforgalmat kapsz, ami felett 128 Kbit/s-ra lassítanak. Ez kb. napi 2-2,5 óra internetezésre elég.


Sajnos nem olcsóak ezek a konstrukciók, ráadásul mindenhol kell fizetni kezdőrészletet.

Ha megelégszel egy kisebb tudású, használt laptoppal, akkor 25-30.000 Ft-ért már találsz olyan készüléket, ami internetezni tökéletes. Ehhez meg vehetsz a Telenornál havi 3000 Ft-ért egy hipernet 5 csomagot, aminél 2 év hűségidő esetén korlátlanul böngészhetsz, és emailezhetsz, és 2 Gb-ot kapsz egyéb forgalomtípusra (pl. webrádió, YouTube, FTP, fájl le és feltöltés).


Minimum ilyen konfigurációt vegyél (ez bele fér használtan a 25-30.000 Ft-os árkategóriába):

- Windows Xp operációs rendszer (Windows Vista vagy Windows 7 is tökéletes, ha találsz ennyiért)

- 512 Mb Ram

- 1,6 Ghz processzor

- 40 Gb HDD

Ez a minimum, amit érdemes megvenni internetezésre, de minél nagyobb, annál jobb.

2011. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, ez egy korrekt és tökéletes válasz volt. Volt amivel tisztában voltam, és sok olyan információt osztottál meg velem amit nem tudtam, és csak sok utánajárással jöttem volna rá. Köszi még egyszer!
2011. dec. 13. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!