Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilnet megosztás, ez most...

Mobilnet megosztás, ez most hogy van?

Figyelt kérdés

Az egyik szolgáltatónak van egy előfizetéses net csomagja, ami 14 Mbit/s-os letöltési sebességet ígér.

Ehhez lehet kapni egy "zsebwifinek" nevezett eszközt, ami tulajdonképen egy router, amivel a mobilnetet lehet szétosztani.

Az érdekesség csak az, hogy erre az eszközre azt írják, hogy 7,2 Mbit/s maximális adatátviteli sebességre képes.


Na már most, akkor mi értelme van a 14 Mbit/s-os netre előfizetni, ha eleve ki sem tudom használni?

Persze lehet előfizetni 7,2-es mobilnetre is, csak éppen ott meg annyira lekorlátozzák a havi adatforgalmat, ami jóformán semmire sem elég. Főleg ha több gép között osztom ezt meg.


Akkor ebben mi a jó?

Olyan megoldás nem létezik, hogy gyors is legyen, elfogadható havi adatmennyiséggel és megosztható is legyen?


Persze tudom, menjek be a szolgáltatóhoz és kérdezzem meg. Ma akartam, de olyan hosszú sor volt, hogy csak ezért nem volt erőm kivárni.

De hátha valaki itt otthon van a témában...


2011. dec. 17. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem is mobilnetem van és olyan nincs amit te akarsz em is lesz soha mert a mobilnet egy nagy kalap sz@r
2011. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de arra jó hogy tönkretegye az idegrendszered
2011. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy általában én is ismerem a mobilnetet. 4 éve is volt már mobilnetem az elsők között. Aztán mikor lejárt, lemondtam és vezetékes volt.

Csak mivel munka miatt az országon keresztül kell ingáznom, kicsit drága mulatság lenne két felé párhuzamosan fizetni a vezetékest.

Ezért térnék vissza megint a mobilnethez.


Csak éppen azt nem értem, hogy mért hirdetnek 14 Mbit/s-ot, ha eleve a modem/router már a felére lekorlátoz.

2011. dec. 17. 20:57
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan nem tudom milyen eszközről van szó, de vannak alternatívák, amik nincsenek bekorlátozva. Csak modem kell hozzájuk. Ráadásul nem csak mobil, hanem vezetékes internet megosztására is alkalmasak, ha esetleg a későbbiekben váltanál.


[link]

[link]

[link]

2011. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sőt, ahogy számolom, lehet hogy már 5 éve is annak...
2011. dec. 17. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Erről van szó: [link]


Vezetékes nethez van N-szabványt támogató routerem, most is ezt használom.

Ezért ilyenre csak azért hogy a mobil hálózatot kezelje, nem ruháznék be.

Amit belinkeltem, az 2900Ft-ba kerülne az előfizetés mellé. Azt nem sokallom érte, kipróbálnám.

Csak az zavar kicsit, amit írtam.

2011. dec. 17. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tudom megnézni vagy is nincs türelmem. mert mobilnetem van és már 3 perce töltött. és nem jött be semmi. ez is 30000 forint. de ha meg akarod venni legalább ne hűségnyilatkozatosat vegyél mert aztán utána lehet mérgelődni hogy nem kell
2011. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hűségnyilatkozat nélkül is lehet venni 21eFt-ért, de akkor ugye még nincs mivel használni.

Hűségnyilatkozattal 2900Ft és akkor van netem is.

Ha nem kell ez a csoda "zsebwifi" izé, maximum buktam 2900Ft-ot és beteszem a kártyát az usb modembe és használom úgy. Ennyit talán megér.

2011. dec. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!