Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net a torrenttől?

Miért megy el a net a torrenttől?

Figyelt kérdés

Nos a probléma a következő, UPC Fiber Power 30-as netem van, 30 Mbps letöltés és 3 Mbps feltöltés. Már elég rég óta fennáll ez a probléma ha mondjuk egy filmet szeretnék letölteni és nem korlátozom le a letöltési sebességet, egy idő után csak úgy elmegy a net, ilyenkor a router restartolásával visszajön. De elég idegesítő átfutkozni a másik szobába 500Mb-nyi letöltés után. Ha mondjuk lekorlátozom 1 Mbyte/s -re akkor tovább bírja, de van amikor úgy is elmegy. Az uTorrentet frissítettem 3.0.0-ás verziót használok, megpróbáltam közvetlenül a modemre csatlakozni, úgyis ugyanez a helyzet, csak talán egy kicsit később megy el a net.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. :)


2011. dec. 21. 20:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
:) A szolgáltató bontja
2011. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez gyors válasz volt. :D

Igen sejtettem valami ilyen turpisságot a dologban, és ezt a blokkolást nem lehet valahogy kikerülni?

2011. dec. 21. 20:58
 3/23 anonim ***** válasza:

Lehetséges probléma és megoldása:

"Próbáld meg lekorlátozni az Utorrentben a feltöltési, letöltési sebességed a maximális 80%-ára!

Ez egy viszonylag gyakori probléma, a következő áll a hátterében: A gond az, hogy nem csak az adott file darabjai mennek le föl, hanem vezérlő bitek, visszaigazolások is, hogy sikeresen átment minden. Ha már túlságosan leterhelt a sávszél nem tud átmenni minden visszaigazoló csomag, és amíg a küldő fél nem kapja meg ezeket nem küldi a következő adagot. Így lecsökken az adatforgalom, elmennek a visszaigazolások, jön az újabb adat dömping és kezdődik újra. Ha sok torrentet futtatsz, sok peer kapcsolattal akkor jön elő a dolog."



Nekem is ilyen netem van, és előfordul ilyen. De csak akkor, amikor eléri a maximális sebességet, és a fenti esetet produkálja. Te is írod, hogy korlátozásnál nincs ilyen gond, ezért valószínű hogy nálad is ez a baj.

2011. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én passzolok :( várd meg még a többi választ is hát ha mondanak valami okosat
2011. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma hogy a 80%-ra korlátozás nem nagyon bizonyul elégnek. Ha a negyedére korlátozom le akkor olyan 95% hogy nem megy el a net egy 10gb-os cucc letöltése közben. De ha nem korlátozom le szinte el sem éri a maximális sebességet és már el is ment.
2011. dec. 21. 21:08
 6/23 A kérdező kommentje:
De egyébként ez régen nem volt így, régebben ennek a netnek a fele volt, de egyszer sem ment el pedig órákig max sebességgel töltött. Szóval szerintem valami más a hiba. Megpróbálok felrakni más torrent klienst hátha azzal jó...
2011. dec. 21. 21:13
 7/23 P.O.C. ***** válasza:

Olyan nincs, hogy szolgáltató bontja a kapcsolatot torrent miatt, bár a júpíszí régebben bekorlátozta a P2P letöltési sebességét nappal, nem tudom azóta hogy van.


Én a router -edre tippelek. Szerintem nem bírja a sok bejövő kapcsolatot, és megadja magát. A sebességen kívül próbáld lekorlátozni a peer -ek számát is. Illetve probáld meg, hogy router nélkül mit csinál, ha úgy stabil akkor a router a hunyó.

2011. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azt írtam már hogy próbáltam router nélkül is, ugyanaz volt a helyzet. Pedig énis meg mertem volna esküdni rá, most töltöttem le BitTorrentet, már egy 5 perce megy teljes sebességgel. Eddig ígéretesnek tűnik, elvileg egy fél óra múlva lejön a cucc, majd visszanézek akkor. Ha tényleg leszedte és nem ment el a net akkor a kliens volt a bűnös.
2011. dec. 21. 21:24
 9/23 A kérdező kommentje:
Paff 2,1 Gb-nál megadta magát, kliens kilőve. Tesóm gépén is ugyanúgy elmegy a net, tehát nem a gép a baj, a kliens sem, router nélkül is próbáltuk az sem, vagy a modem vagy a hálózat. Mivel havernak is ilyen netje van, és ő nem panaszkodik ilyenre, marad a modem. Lehetséges az hogy egyik napról a másikra úgydöntött hogy ő mostantól nem fogja bírni a torrentet?
2011. dec. 21. 21:32
 10/23 csacsi2 ***** válasza:

Az eseménynaplóban van valamilyen üzenet?!

Erre gondolok:

4226.....A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot

2011. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!