Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A PontParkon vett már valaki...

A PontParkon vett már valaki bármit is? Nem átverés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 12:40
 1/5 2xSü ***** válasza:

Az oldalon nincsenek konkrét információk. Általában az ilyen oldalak ugyan nem tekinthetők átverésnek, mégis te fizetsz rá. Pl.: A reklám nézéséért kevés pontot kapsz, a pont értéke és a minimális beváltási limit meg túl magas. Tehát lehet, hogy hónapokig kellene nézegetned a reklámokat napi 2-3 órában, hogy annyi pontot kapj, amivel már tudsz is kezdeni valamit. Szintén problémát okozhat, hogy ha nincs elég hirdető. Lehet te néznél még hirdetést, de azok már elfogytak. (Erre utal a nonprofit akciójuk az oldal alján.)


De mivel nincsenek konkrét számok az oldalon, így nehéz releváns információt adni.


Hogy nem egy régi, begyakorlott rendszerről van szó, arra utalnak jelek. Pl. a szabályzatban benne van egy ilyen rész: „A gy.i.k. menü elolvasása kötelező! Aki ezt nem teszi meg, szabálysértést követ el!”. Csakhogy nincs publikus GYIK menüpont…


Általánosságban: A pénz egy értékmérő. Az érték meg attól érték, hogy nem keletkezik magától, hanem dolgozni kell érte. Hosszútávon és általában pénzt kizárólag munkával lehet keresni. (Vagy etikátlan módon, ha szerencséd van és „jól” csinálod, de gondolom akkor nem itt kérdezgetnél ilyen oldalakról.)

2012. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
húhh...kössz a hosszú választ,de most olyan valaki véleménye érdekel aki már próbált is vásárolni az oldalon.
2012. jan. 20. 18:27
 3/5 garett69 válasza:
100%

Szia!

Az oldal egyértelmű átverés! A lényege, hogy reklámokat nézettet a "tisztelt néppel", azután felvesznek X összeget, és azzal hitegetik őket, hogy a pontokat majd be tudják váltani. Az oldalon nincs semmilyen adat róluk, létrehoztak egy fórumot, azon belül létrehoztak pár témát horgászatról, meg mindenféle süketelésről, hogy addig is mindenki lefoglalja magát, míg rá nem jön, hogy mekkora marha. Csak a lényegről nem esik semmilyen szó! Fura!


Egyszer meguntam, és elkezdtem a fórumba írkálni, hogy mikor van vásár, mikor lehet vásárolni, van-e valaki, aki egyáltalán bármit is be tudott ott váltani pontot. Ötször törölték másnapra a hozzászólásomat, majd az egyik (Isten tudja hogy) ott maradt, és egy szintén nem kevésbé felháborodott páciens is írt hasonló véleményt. Írtam még egy hozzászólást kérdésre vonva az oldalt, másnapra törölték az account-omat! Nem bánom :)


Tipikus más kínjából gazdagodni akaró son of a bitch! De az is lehet, hogy csak két egyetemista keresi így a pénzt az italra :/

2012. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok !

Engem kirúgtak a Pontparkról, majdnem 2 év után és 7000 gyűjtött pont felett, mert meg mertem kérdezni, mikor lesz már vásár ?! Az oldalon az a szabály, hogy hirdetésnézegetés közben klikkelgetned kell mert másképp nem számolja az időt. Ez sokakat felháborított és az is, hogy csak ígérgetik a vásárt, meg ha van is akkor is csak sorsolással kerülhetsz be. Sorsolással ! Hihetetlen ! Tudtad, hogy a Pontparkon egy hírdetés 3-400.000 Ft/hét ?! Nem írtam el ! NÉGYSZÁZ EZER FORINT / hét ! És te csak nézegesd mindennap, mert ugyan a vásárba nem fogsz bejutni soha, mind csak ígérgetnek ! Ha nem akartok magatoknak elvesztegetett 10 percet az életetekből mindennap, akkor FELEJTSÉTEK el a PontParkot !!! Amikor először olvasgattam ezeket a hozzászólásokat akkor még nem hittem el, azóta bebizonyosodott, hogy nem lehet leellenőrizni, hogy ténylegesen vásárolt-e valaki valamit valaha az oldalról, mert nincsenek adatok, képek, semmi ! Miért nem teszik ki, hogy XY milyen városból mit nyert ?! Azért mert NEM nyert semmit ! Vagy elküldenek egy két embernek valamit és azt kiteszik, hogy látod, te is nyerhetsz ! Köszönöm, többmillió forintból tellhet egy kukacra, hogy kifogja a többi halat is ! Csak az idődet vesztegeted barátom, kérlek hidd el !

2012. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szomoruan olvasom, hogy meg leytezik ez az oldal! Tehat meg mindig atverik az embereket. Megjegyzem nem 2 egyetemista hozta letre az oldalt, csak ezt terjesztettek magukrol, mert igy jobban betudtak csapni a nepet. Sajnalom, hogy meg vannak olyanok akik nem ebredtek fel es meg hagyjak magukat kihasznalni. Engem is toroltek az oldalrol, minden ok nelkul (krealtak egyet az a senkihazi P.P.) amikor mar annyi pontom volt, hogy mar nagy erteku ajandekot tudtam volna venni a pontokon, ha lett volna vasar! Amikor volt, akkor sem lehetett bejutni.
2012. jan. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!