Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell a wifi routert...

Hogyan kell a wifi routert beállítani ha a modem kezeli a username-et és password-ot?

Figyelt kérdés
Most 1 speedtouch modem-em van és ebben már be van állítva a username és a password, a kábeles lan működik! De ha összekötöm a TP-linkel ami wlan akkor csak ott van a jelerősség mellett a "! " és nincs net! Már próbáltam 1-2 dolgot de semmi nem tudom a helyes +oldást!

2012. febr. 10. 10:31
 1/10 nrrolli ***** válasza:
2012. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt már próbáltam, de nem sikerült!az én esetemben is a dynamic ip-t kell használni?
2012. febr. 10. 10:43
 3/10 nrrolli ***** válasza:

Nem


a router menüjébe be tudsz lépni?

2012. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. menj ide: [link]

2. mindkét rubrikába írd be, hogy admin

3. ha nem értesz hozzá, akkor csak a Quick Setup-ot csináld végig. A titkosításnál válaszd a WPA/WPA2 - Personal(Recommended) lehetőséget. Írj be egy 8 karakternél hosszabb jelszót, a vezeték nélküli csatlakozásnál majd ezt a jelszót kell megadni.


Ha rosszul konfiguráltad, akkor a reset 5 mp időtartamra történő megnyomásával, majd a router újraindításával alaphelyzetbe állíthatod a routert.

2012. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Jó lenne tudni, mi a modem-router és a Wi-Fi router PONTOS típusa!
2012. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a modembe (thomson st546 v6)már be van írva a username és a password (PPoE-s)! a wifi routerbe (Tl-wr542g) már 1szer megpróbáltam beírni a username & a jelszót de nem működött!nem lehet h valami más a megoldás?a wifi routerben megint a PPoE-et kell választani vagy a dynamic-ot?
2012. febr. 10. 11:43
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Én bridge módba állítanám a modemet, és a TP-Link routerrel kapcsolódnék PPPoE -vel.
2012. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem lehet hogy 2x adom meg a usernape-et és a password-ot és az üti 1mást?
2012. febr. 10. 11:59
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
Igen, pont ezért kell a modemet bridge -be rakni. Vagyis, hogy a modem ne viselkedjen router -ként.
2012. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

a modemet nem lehetett bridge-be rakni így disconnect-be raktam és a wifi routeren megadtam a usert+a kódot!

Köszönöm mindenkinek! ;)

2012. febr. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!