Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az az email feketelista?

Mi az az email feketelista?

Figyelt kérdés

Én SOHA nem találkoztam ilyennel, édesapám meg panaszkodott, hogy olyan mailcímekre küldött mailt, amire egy hete gond nélkül elment, most meg visszaköpi feketelistára hivatkozva, de nem kínál megoldást. A gond ráadásul az, hogy ez nem egy gmail vagy freemail vagy ilyesmi, hanem egy inviteles, mert ott van előfizetése.


Ez jött és rohadtul nem értjük, hogy mit kellene tenni:


"> This is the mail system at host b.relay.invitel.net.

>

> I'm sorry to have to inform you that your message could not

> be delivered to one or more recipients. It's attached below.

>

> For further assistance, please send mail to postmaster.

>

> If you do so, please include this problem report. You can

> delete your own text from the attached returned message.

>

> The mail system

>

> <********@citromail.hu>: host server27.citromail.hu[91.83.45.27] said: 550

> 5.1.1

> <*******@server13.citromail.hu> recipient rejected, your address,

> 62.77.203.4

> is listed in dnsbl-1.uceprotect.net / Sajnaljuk, az On cime,

> 62.77.203.4, a

> dnsbl-1.uceprotect.net feketelistan szerepel (in reply to RCPT TO

> command)

"



Feketelistán szerepel. Jó, de: Miért? (azt ugyanis nem írta) és hogy kerülhet le róla? (Azt sem írta)


Előre is köszönet, ha segít valaki.


2012. ápr. 4. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt írja hogy a:


"******@server13.citromail.hu> recipient rejected,your address"


Szóval a címzett rakta fekete listára a ti email címetek hogy tőletek nem kíván több email-t kapni.

Legalábbis a jelentés ezen része ezt állítja.


De tapasztalatom nincs a témában,használjatok valami más email szolgáltatót mondjuk gmail.Nyissatok ott egy email fiókot,arról küldjetek emailt az elsőnek el kell menni biztosan.Majd küldjetek még egyet később mikor a címzett már biztos megkapta az előzőt,mondjuk másnap vagy valami.Ha a második email-el is ez történik,akkor a címzett(ek) nem szeret(nek) titeket.

2012. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A címzettek szeretnek, még várják is a mailünket és azért is lepődtünk meg, mert sosem küldünk szét semmi spam vagy körlevél dolgot, sosem hackerkedünk. Faterom mailcímével cirkuszol csak, az enyémről minden megy rendjén.
2012. ápr. 5. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mindegy,max annyit tudtok csinálni hogy írtok minden email szolgáltató ügyfélszolgálatának ahova nem megy el az e-mail és mellékeld ezt a jelentést.Csak ők tudják megmondani miért vagy fekete listán de eltávolítani a fekete listáról csak a címzettek tudják.


Nem tudom mivel foglalkoztok,milyen körleveleket,hírleveleket küldözgettek szét de most lehet csalódás ér afelől hogy talán mégse szeretik az emberek annyira?

A jelentés szerint így van.

Írjatok a szolgáltatóknak,mellékeljétek ezt a jelentést és majd kiderül.

2012. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Öregek küldenek öregeknek, szándékolt bannolás kizárt.

Ha egy spamszűrő robot félreértett valamit, az lehet.

2012. ápr. 5. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg felkerülhetett az email-címe az illegális EMAIL_CÍM kereskedők listájára, valamelyik ismerőse "jóvoltából", aki szeret körlevelezni és úgy továbbít mindent, hogy nem törli az előzőeket.

Én is jártam már úgy, hogy az én Freemail-es email-címemre angolul jött a visszajelzés, hogy Rolex órákat(!) adtam el! Sőt, saját magamtól is kaptam email-t! Egy: nem levelezek angolul, kettő: soha semmit nem adtam el a neten. Jeleztem a Freemail hibabejelentőjében, ott javították a hibát, legalább már saját magamtól nem kapok emailt.

Hozz neki létre Gmail postafiókot, sokkal jobb és megbízhatóbb.

2012. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ez lehet, megcsinálom neki a gmailest. Kösz a bejegyzést.
2012. ápr. 8. 20:50
 7/7 csacsi2 ***** válasza:

Nekem is ez van most. viszont IP -cím alapján szűrnek és nekem dinamikus az íp címem így nem tudom megváltoztatni.


"Sajnaljuk, az

On cime, a spamcannibal.org feketelistan szerepel"


Mit lehetne tenni? Hova, kihez kell forduljak? Írtam a citromail-nek. Nincs válasz.

A spamcannibal.org címen nem találtam opcíót a bejelentésre, hogy vegyenek le és angolul sem beszélek.

Proxy-val elment a levél és még nem jött vissza tőlük (eddig)!

2013. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!