Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú a le és feltöltés, mi...

Lassú a le és feltöltés, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
5 Mb/s-es netem van, de nagyon lassan (pár kb/s) szedi le a torrentjeimet, illetve tölti vissza azokat. Ubuntut használok, azon belül pedig az alapból benne lévő Transmission bittorrent klienst. Hogyan tudnám elérni, hogy megabitben mérhető sebességgel töltsön fel illetve le?

2012. máj. 6. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A torrent sebessége és letöltési módja nem azonos a http-vel, így azzal ne vonj párhuzamot.


Ha nincs beállítási hiba, akkor a hálózat és a kapcsolódó peerek sebessége ilyen. Nem írtál megosztási arányokat, de ha nincs sok feltöltő, akkor a letöltés sem lesz gyors, vagy ha van feltöltő de ő lassú vagy kevés a rád jutó feltöltési sávszélessége, akkor szintén nem tudsz gyorsan tölteni. A feltöltésnél is ugyanez a helyzet, ha nincs kinek tölteni, vagy vannak rajtad kívül gyorsabb feltöltők akkor nem tudsz feltölteni sem.


Ahhoz hogy minden a maximumon menjen, elég sok olyan feltételnek kell teljesülnie, amire nem tudsz hatással lenni, hiszen itt nem egy szerverre kapcsolódsz közvetlenül, hanem egy bolyba amiben vegyes összetételű tagok kapcsolódnak.


A beállítások a kliensben csak korlátozóak szoktak lenni, előnyt nem tudsz beállítani. Esetleg ha tudod hogy passzív vagy, akkor aktívvá kell tenni magad (ha nem NAT-on vagy), és a tűzfalon vagy routerben is ki kell engedni a klienst hogy tudjon kommunikálni. A többi már nem igazán rajtad múlik. Ha csak egy torrenttel is egy kis időre sikerül gyorsan tölteni, akkor hiba sincs, csak rossz a megosztók teljesítménye a többinél.

2012. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Honnan tudom, hogy passzív vagyok? Ha az vagyok, hogyan tudom aktívvá tenni magam?

Windows alatt már sikerült egyszer, de linux alatt még nem tudom, hogy hogyan működnek a dolgok...

2012. máj. 7. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!