Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elmagyarázná nekem valaki...

Elmagyarázná nekem valaki részletesen, hogy hogy kell használni a torrentet mert nem annyira értek hozzá?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Letöltöd a kliens programot(utorrent)és telepíted.

Aztán keresel egy oldalt ahol vannak torrent fájlok,letöltöd azt a fájlt ami neked kell.

Rákattintasz a fájlra és nyomsz egy ok-ot máris indul a töltés ha van seed vagy peer kapcsolat

2012. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi az a seed vagy peer kapcsolat?(bocsi de nem értek hozzá:/)
2012. máj. 13. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:

A seed vagy inkább seeder az az akinek meg van 100% az adott anyag(film,játék,program,stb..)és tölti felfelé,hogy te tudd letölteni a saját gépedre.

Peer: Akik ugyanazt a fájlt töltik egyidőben.(Adnak is és kapnak is.)


Remélem segítettm.

Írj ha nem megy valami.

2012. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj kérdezz nyugodtan


A torrentezés felhasználók között megy.

Tegyük fel van 20 felhasználó akik megosztanak egymás között egy fájlt(a fájl megosztása darabokban történik,úgymond "felszeletelve")


Ha ebből 5-en seed-ek az azt jelenti hogy nekik megvan az egész fájl,ők csak feltöltenek a többi felhasználó számára


A maradék 15-öt nevezzük peer-eknek akiknek nincs meg az egész fájl,csak töredékek,így ők letöltést is végeznek a többi felhasználótól a feltöltés mellett


Probléma lehet ha nincs seed,ugyanis például ilyenkor előfordulhat hogy a peer-eknek nincs meg a fájl részének a vége ígyhát várniuk kell amíg felcsatlakozik legalább 1 seed-es felhasználó


Tehát amikor te elindítod a torrented akkor peer-ként kezdesz.Letöltöd a fájl részeit.Mikor letöltötted a teljes fájlt akkor te is seed-é válsz és ekkor már csak feltöltést végzel a többi felhasználó számára

2012. máj. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából a FIFA 10-et szeretném letölteni az internetről. Tudnátok nekem egy olyan oldalt mondani, ahol ezt le tudom tölteni?
2012. máj. 14. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

www pont thepiratebay pont se


Azért írtam így mert máshogy nem engedi

2012. máj. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi már ma elkezdem.:-):-)
2012. máj. 15. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!