Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router antenna probléma!?

Router antenna probléma!?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán vásároltam egy routert (TP LINK TL-WR741ND) amit sikeresen be is üzemeltem megy az asztali gépen és a laptopon is az internet.

Azonban ha átmegyek a laptoppal a másik szobába elmegy a net, ha visszamegyek a szobába egész pontosan a router közelébe akkor meg megy minden.

Első tippem a jelerősség szabályzása lett azonban nem tudom hogy a router admin felületén merre találom meg ezt az opciót ebben kérnék segítséget, illetve ha esetleg szerinted / szerintetek más a baj vagy más is kérem közöljétek.



2012. máj. 21. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A jelerősséget nem tudod szabályozni, mindig maximumon van. Arra figyelj, hogy a router antennája mindig függőlegesen felfelé nézzen, illetve hogy a router ne használja ugyanazt a csatornát, amit a szomszédok. Ha gyári alapértelmezetten hagytad, és nekik is hasonló van, akkor könnyen lehet, hogy interferencia van.
2012. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

függőlegesen felfelé van a router antennája de már a szoba másik felében nem megy a net csak közvetlen a router közelében miközben 150m tud elvileg ez normális?

a másik szobában már csatlakozni sem tud ...

csatorna módosítást érdemes akkor csinálnom? le tudod nekem írni hogyan kell azt?

az nem lehet hogy esetleg rossz antenna?

2012. máj. 21. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy rossz az antenna. Persze kizárni se lehet, de én nem alapoznék erre, főleg, hogy új.


A csatorna módosítást úgy érdemes csinálni, hogy először letöltöd a Vistumbler nevű programot, amivel meg tudod nézni, hogy a környékbeliek milyen csatornákat használnak. Utána választasz egyet, ami ezektől minél távolabb van, de lehetőleg a 12-est és a 13-ast ne, mert pár eszköz támogatja.


Például látod, hogy van a környéken egy wifi a 10-esen, egy a 8-ason, meg egy az 1-esen, akkor valahol 4-5 környékén lesz neked optimális, a többitől a lehető legmesszebb.


Ha kiválasztottad a csatornát, akkor bemész a router beállításaiba, és a wifi szekciónál lesz ilyen beállítási lehetőség (channel). Kiválasztod a listáról, majd reseteled a routert.


A gépeken nem kell csinálni semmit, a vevők automatikusan igazodni fognak ehhez az új beállításhoz.

2012. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ megpróbálom és visszajelzek az eredménnyel kapcsolatban.
2012. máj. 21. 11:06
 5/7 A kérdező kommentje:

auto-ra volt állítva végigpróbáltam minden channel-en de ha átmegyek a másik szobába már nem megy ami egyébként kb 5 méterre van egymástól és egy vékony fal választja el.

egyéb tipp esetleg? :S

2012. máj. 21. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen magasan van, és milyen tárgyak vannak a környezetében?
2012. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, rossz volt az antenna valóban kicserélték és most tökéletes, köszönöm mindenkinek :)
2012. jún. 4. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!