Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterázásnál hogy megy ez...

Vaterázásnál hogy megy ez pontosan?

Figyelt kérdés

Egy eladó két terméke is érdekel, az egyiknél ír postaköltséget, a másiknál nem. Ha én mindkét termékét megveszem, akkor utána hogy megy? Írhatok neki, hogy én vettem meg ezt a két terméket, és írja már le a pontos árat? Ha az egyik levélbe jön, akkor annak a postaköltségét előre kell azt is átutalni, vagy csak ha kihozzák? Mellesleg, ha nem utalni szeretnék az én bankszámlámról, hanem csak bemenni abba a bankba amelyiknél ő van és úgy rárakni a számlájára a pénzt, akkor miket kell megadni, hogy tudja, hogy én vagyok? Vagy ha ez nem, akkor a saját bankszámlámról ingyenes az utalás, vagy azért fizetni kell pluszban?

Elnézést a sok ostoba kérdésért, de nincs tapasztalatom az ilyen dolgokban.



2012. jún. 3. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:
erre egy ember tud válaszolni: az eladó
2012. jún. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez természetes dolog, hogy egyben küldik, látni fogja az eladó.

Az meg a vatera felöli dolog, hogy ki tölti-e az árakat a postázásnál vagy nem.

Szállítás miatt felmerülő költséget nem tartja számon a vatera, nem kell elkönyvelni az eladónak így plusz terhet sem jelent egyik félnek az alapköltségen kívül.

Teljesen az eladón múlik meg rajtad, hogy szeretnéd, futárral, postával, ajánlott levélként előreutalva, törékenyként, elsőbbségivel és satöbbi.


A vásárlásodról kap egy automatikus emailt az adataiddal, meg te is szintén az ő adataival.

Legegyszerűbb, ha írsz neki levelet vagy felhívod, hogy előre utalni szeretnél és ajánlott levélként egyben a terméket. Persze annak költségét pluszban el kell utalnod.

Megjegyzésben az legyen amit ti beszéltek meg, legkézenfekvőbb a vaterás nickneved, abból nincs félreértés.

Saját számláról való utalásnál a bankodnál érdeklődj, sokban függ milyen csomagod van és hol. Maximum 100ft körül van, de inkább 50ft, de ha nem ugyanannál a banknál van a számlád mint az eladónak van egy két nap átfutási idő, szóval egyszerűbb ha befizeted a saját bankjánál a pénzt így egyből megkapja.

2012. jún. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha én mindkét termékét megveszem, akkor utána hogy megy?"

Legtöbbször ezt (különböző időpontban záródó aukcióknál előre) tudatja a vevő az eladóval. Ezután lehet szó megegyezés szerint arról, hogy a termékek ára összeadásra kerül valamint egy csomagban küldi el az eladó, így spórlható valamennyi postaköltség és elég egyszer a postára menni.

"bemenni abba a bankba amelyiknél ő van..."

Az eladónak ha nem sűrgős igazából mindegy miként csinálod, csak x napon belül legyen a számláján a pénz. A te megoldásod teljesen járható út, én is így csinálom mert befizetés után rögtön a számlán van a pénz. Gyorsítható az adásvétel.

"....miket kell megadni, hogy tudja, hogy én vagyok?"

Legtöbbször felhasználónevet, termékkódot vagy egyéb azonosításra alkalmas adatot kérnek, közleményként feltüntetve. Én akinek nagyritkán van adásvétele semmit sem szoktam kérni, mindig megismerem kitől és miért jött pénz, de akinek sokszáz adásvétele van egy hónapban, az nem fogja tudni.

"saját bankszámlámról ingyenes az utalás"

Ezt csak a bankodnál fogják tudni megmondani, ennyiből max. csak tippelni tudok. Ha azonos a két bank, ingyenes és hamar megtörténék, ha különböző akkor 1-3 nap az utalás melynek költségéről a bankodnál érdeklődhetsz.

Remélem minden itt feltett kérdésedre sikerült válaszolnom.

2012. jún. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek! :)
2012. jún. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!