Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Mobilinternet hogy működik?...

A Mobilinternet hogy működik? Tud róla valaki bővebb infókat?

Figyelt kérdés
Eddig kábelnetem volt, de mivel a környékemen csak marha drágán kapok 10mega vagy ez feletti csomagokat, ezért a Vodafone mobil internetében gondolkodom. Olyat hallottam, hogy ha pl. kapok egy hónapra 6GB adatforgalmi korlátot, 5000Ft-ért, és ezt a korlátot "átlépem" pl. 3hét alatt, akkor a 4.dik hétben lekorlátozzák a sebességet, de a lekorlátozott sebességgel már nem számolják a további letöltött adatmennyiséget, magyarul nem kapok + számlát. Ez igaz? Valamint egy 21mbit sebességű mobil netnél, mennyire korlátozhatják le a sebességet adatforgalmi korlát átlépése esetén? Olyan helyen lakom ahol (bár szinte már az egész országban) van a Vodafone -nak lefedettsége. A mobil internet sebessége, mennyire kiszámítható? Magyarul, jelen esetben egy 21megás csomagnál mennyi a garantált letöltési sebesség? Mert ilyenre való utalással nem találkoztam a honlapjukon. Lehet én voltam figyelmetlen.
2012. júl. 15. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kábel netnél mennyit fizettél havonta és mekkora volt a letöltési sebességed?


Mobilinternetnél nagyon lekorlátozzák a sebességed(100 kb/s alá) ha átléped a határt,de attól még nem kell többet fizetned

2012. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

7500Ft volt havonta, és kb. 1,2MB/SEC volt a sebesség fixen.

De mivel nincs telefonunk, így NDSL csomagot lehetne hosszabbítani csak, annak a havidíja pedig 9200Ft lenne, ugyanúgy 10mega esetén. Az meg röhejes.

2012. júl. 15. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Mire használod a netezést?


Ha játékokat töltesz le vagy filmeket akkor inkább a 9200-as éri meg jobban


Ha viszont csak sima böngészésre akkor mobilnet

2012. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2007 óta van Vodafone USB modemes mobilnetem. Jelenleg Internet Nonstop, 8 giga korláttal, 6000 ft. Eszköz: ZTE Broadband stick. Itt kiváló a térerő, semmi gondom nincs vele, de nem töltök le filmeket, nem játszok a neten, nem torrentezek. Ha átléped a korlátot, akkor lelassítanak a következő számlazárásig, csak böngészni tudsz és levelezni.

A Windows-nak valódinak kell lennie, kell hozzá erős tűzfal, megbízható védelem. Közvetlenül kapcsolódik a netre, TCP/IP-n keresztül. A legjobb a tűzfalas, jó erős védelem.

2012. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt nincs hipernet, csak szélessávú (HSDPA), erre telepítés után be kell állítani a sticket. A leglassabb nálunk 7,2, ezzel is nagyon szépen lehet pl. böngészni.
2012. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!