Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két wifi router lehet egy...

Két wifi router lehet egy hálózatban?

Figyelt kérdés
A gondom, hogy nálunk az emeleten van a router és lent nagyon gyenge a jel, tablettel lent nem is tudok csatlakozni rá. Akkor vegyek lentre is egy wifi routert? Vagy más megoldás van? Van egy usb wifi stickem, de androidos a tablet és nem tudom rá telepíteni.

2012. szept. 19. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.

Kicsit konfigurálni kell, de menni fog. Nálam is így van, hasonló okból.

2012. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Elvileg sokkal több is lehet, mint kettő. Létezik olyan eszköz, hogy Acces Point, amivel a hatótáv növelhető ha beteszed a router és a másik eszköz közé valahová. Illetve a TP-Linknek van egy olyan eszköze ami Wifi Router és Acces point is tud lenni, ezen azt hiszem nincs is hagyományos LAN csatlakozó és ilyen konnektorba bedugós formája van:

[link]


[link]

2012. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, az emeletek közötti sétakor mindig át fog kapcsolódni a másikra, nem tudom, ez gondot okoz-e majd.

Nézegettem sima wifi access point-okat, de úgy látom semmivel sem olcsóbbak, mintha routerrel egybe lenne építve. :)

Amúgy persze, lehet több is.

2012. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, az árakat nézve úgy látom routert veszek, már csak egyet nem tudok. Hogy lesz ez összekötve? A lenti új routert majd vezeték nélkül is tudom fentihez csatlakoztatni? Vagy kell majd valamiféle vezeték a kettő közt mindenképp? Remélem nem. De akkor meg hogy?
2012. szept. 19. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne vezetéken átvinni a netet a másikhoz. Nekem így van. (Első.)
2012. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vezeték nélkül nem is lehet? Mármint eléggé körbe kéne vezetékelni az egész házat, lépcsőt, mindent, hogy össze tudjam kötni a kettőt. :/
2012. szept. 19. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy azt az egy routert kellene inkább jó helyre rakni. Pl. lépcsőfordulóba. Egy próbát megér. Vagy az antennát kicsit lefelé hajtani, 45 fokban.
2012. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!