Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL vs Kábelnet vagy garantál...

LTK kérdése:

ADSL vs Kábelnet vagy garantált letöltési sebesség (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

Lassan lejár a hűségnyilatkozat és szeretnék fapados netről valami keményebbre váltani. Sajnos csak Invitel van nálunk és ez a két lehetőség nagyobb szélessávval:

"Komfort ADSL 15M" csupaszADSL(garantált letöltés:5mbit/s)

"Injoy 120M" kábelnet (garantált letöltés.: 4mbit/s)


A garantált letöltési sebességet nézve jobban járok ha 15mbit/s ADSL netet kötök a 120mbit/s kábelnet helyett?



2012. szept. 25. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább maradnék az adsl mellett, mert a kábelesről könnyen el tudom képzelni (ld. upc), hogy fix ipcímes (bár dinamikusnak mondják, de csak elenyészően ritkán változik), és az sok helyen problémát okozhat, már ha téged érintenek egyáltalán ezek a dolgok (tárhelyes letöltések, online filmnézés, esetleg ip bannolás vmely oldalról stb.). Viszont ha ezek téged nem érintenek, és az ár is megfelelő neked, akkor válaszd a kábelest. A garantált sebesség meg cseppet se izgasson, mert az inkább csak a jogszabályok miatt van megadva, nem pedig hónapszámra alkalmazva, mert be is b@szna, ha a digi is csak néhány Mbittel tolná akármikoris, de ilyen nem is fordult elő 5 év alatt egyszer sem nálam, úgyhogy a valószínűsége szinte nulla.

Különben, ha kicsit is számít az ár, akkor sztem a 15Mbites adsl sem tekinthető rossznak, mert vszeg annak is van akkora feltöltési sebessége, hogy akár skype-olhass is vele.

2012. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a mostani 5mbit/s kamudinamikus nettel már megtanultunk együtt élni, néhány helyen az IP ban kellemetlen lenne :)


Amúgy elfelejtettem írni hogy ugyanabban az árban vannak, csak a 15-ösnél 12, a 120-asnál meg 24 hónap hűségidő van.


Így már talán el tudok indulni valamerre, köszi!

2012. szept. 25. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!