Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell tumblr-t csinálni?...

Hogy kell tumblr-t csinálni? Valaki segítsen elindulni, már regisztráltam, de nem tudom mit hogyan kell szerkeszteni, hogy hogyan csináljam a kinézetét.

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Főbb dolgok kezdő Tumblr-ösöknek.


A Tumblr egy hatalmas blogrendszer. Ha beregisztrálsz, akkor megadsz egy blogcímet pl. xy.tumblr.com -> ez lesz a személyes oldalad. Először érdemes egy profilképet megadni ("CHANGE AVATAR" - fent tudod megtalálni a "Settings"-ben).


Ez a kép akkor fog látszódni, ha valaki bekövet és megejelnsz a "dashboardján".


Téged is bekövethetnek épp úgy, ahogy te is bekövetheted a neked tetsző blogokat. Ha beszeretnél valakit követni, mondjuk abc.tumblr.com-ot, egyszerűen felmész az oldalára, és rákattintasz a "follow" gombra. Ha a későbbiekben le szeretnéd követni, ugyan itt megteheted az "unfollow" gombbal.


Azok az emberek, akik téged követnek (followers), látni fogják a "dashboard"-jukon a posztjaidat (pl. kép, videó, etc.) amiket te teszel.


Neked is és mindenkinek van dashboardja Tumblrön; ezen az oldalon láthatod azoknak az embereknek a posztjait, akit követsz, ill. a sajátjaidat is.


Ha szeretnél érdeklődésednek megfelelő Tumblr-öket követni, érdemes a "tag"-ek közt szétnézni. Ez egy amolyan keresőrendszer a Tumblr-ön belül. Te is "betagelheted" a posztjaidat, így többen fognak téged is megismerni.


Ha a kinézeteden szeretnél változtatni, a személyes oldaladon, tehát pl. xy.tumblr.com-on a "Customize" gombra kell kattintanod. Itt témától függ, miket alakítasz és hogy hogy fog kinézni a blogod. Ajánlom ezt a válaszom, ha majd kicsit profibb vagy nem átlagos témákat szeretnél majd használni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__35..


Kb. ezek a Tumblr alapjai, + az itt adott válaszomat is érdemes elolvasni. :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__33..



Remélem segítettem, fordulj hozzám bátran, ha valamiben elakadnál!

2012. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia! nekem lenne egy kérdésem. Most csináltam meg és mikor rámegyek, hogy costumize, ezt írja ki: One quick thing: We need you to verify your email address by clicking the link we sent. De semmilyen e- mailt nem küld....
2012. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!