Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TPLINK router IP cím ütkötés....

Papp Mihály kérdése:

TPLINK router IP cím ütkötés. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Vettem egy 3 antennás tplink routert (TL-WR941ND) működött is hibátlanul telepítés beállítás megtörtént. Az most a hiba hogyha rá csatlakozik a hálózatra a laptop akkor elszáll a net és azt írja hogy IP cím ütközés. Ha kikapcsolom a laptop ot vagy az asztalit leállítom akkor újra megy hibátlanul. Mi lehet a baja, és hogy lehet azt kiküszöbölni?

2012. okt. 22. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Adj meg fix ip címet a számítógépeden. Olyat ami a router tartományán kívül esik.


A routerben be lehet állítani hogy pl. 50 IP címet osszon ki DHCP szerver. 192.168.1.2-192.168.1.52 -ig


Te meg megadod a PC-den a 192.168.1.55-öt mondjuk.

2012. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még valami. Nézd meg a Lease time mennyire van állítva. Ez azt jelenti a routerben mennyi ideig tartson fenn egy IP címet adott számítógépnek, eszköznek.


Lehet mp-ben kell megadni.

2012. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs esetleg valamelyik eszközre fix IP állítva? Az okozhat cím ütközést.

A routerben automatikusan DHCP-vel oszd ki az ip címeket, a gépeken a hálózati kapcsolatok/tulajdonságoknál is a TCP/IP (ipv4) beállítások legyenek automatán.

2012. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ok most mindjárt meg is nézem azokat amiket írtatok. És visszaírok, hogy mire jutottam vele. Addig is köszönöm a segítséget.
2012. okt. 22. 13:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Teljes siker! Megnyitottam a böngészőben a router beállítását ( [link] ott megnyitottam a Network fület azon belül a Lan-t, és ott átírtam az IP címet 192.168.1.1 ről 192.168.1.65 re. Azóta megy a rendszer hibátlanul. Nagyon szépen köszönöm a gyors és eredményes segítséget. További szép napot. :)

Ödvözlettel: Papp Mihály

2012. okt. 22. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!