Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szétkapcsol a wifi mitöl lehet?

Szétkapcsol a wifi mitöl lehet?

Figyelt kérdés

Na az van hogy bátyám szobájában van a modem arra rá van kötve egy wifi router,én a saját szobámbol egy usb-s antennás wifi jel fogóval asztali gépen keresztül fogom a jelet. Néha gondol egyet és el veszti a jeleta jobb alsó sarokba van a kis ikon ami át van húzva de azt mutatja hogy fel van kapcsolódva meg látja a jelet is csak épp nem tölt semmit, ilyenkor ki kell húzni hátulról ha vissza dugom akkor nem kapcsolódik újra kihuzom és bedugom előre ott működik és ez után ha hátra dugom ott is működik.

Most épp játszottam miután kiléptem megint le volt kapcsolódva kihúztam és újra bedugtam hátra és lám volt jel. Mi lehet rossz szerintetek? a gép kb 3-4 hetes (először ment simán nem szakadozott ja és 2 telefonnal is szoktunk netezni és azokkal semmi gond nincs )



2013. jan. 8. 18:04
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

A játékon van a hangsúly... ha az lefoglalja a gépet, akkor wifi esetében előfordulhat a szakadás. Ennek egyszerű oka van. Egy kábeles hálózatnál nincs kódolás, illetve a kapcsolat már a feszültségek meglétekor jelen vannak, így összekapcsolatnak tekinti a gép.

Wifi esetében eleve kódolva vannak az adatok, amit vissza kell nyerni, emellett még az adatokhoz hibajavító részek is csatlakoznak, magyarul míg egy kábeles hálózatnál a processzor használata 1-5% általában, addig egy wifi esetében futtatja a wifis progit (hálózatkereső), kódol, dekódol és a légköri zavarok hibáit is korrigálja. Ez rendszer és wifikezelő szoftver függvényében aktív hálózathasználat esetében 10% feletti érték is lehet, csatlakozáskor/kereséskor akár 80% is.

Ha játszol, a gép erősen le van terhelve, azaz a wifi nem kap kellő processzoridőt, hogy a pingekre válaszoljon, ill. fenntartsa a kapcsolatot, így megszakad.


1. megoldás: vedd normál alattira a játék prioritását, vagy normál felettire a wifi kezelőjének prioritását!


2. megoldás: vegyél egy access point-ot, azzal vedd a jelet, majd annak a LAN részét kösd a gépedre, így a kódolások, procihasználat mentesül az aktuális gépi folyamatokból.

2013. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Okés köszi tehát akkor a játék miatt szakad meg,bár már amikor meg vettem a gépet már aznap használtam a wifit közbe játszottam ugyan azzal a játékkal és akkor nem szakadt meg mostanában kezdte ezt művelni, az nem lehet hogy esetleg hibás a vevő(2-3 éves a vevő) vagy alaplap ?

A prioritást hol állítsam meg mi az egyáltalán?

2013. jan. 8. 21:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Játék nélkül is elmegy a net szerintem rendszer újra rakás lesz mert közbe lett egy kék halál is.Megvétel után az első rendszer telepítésnél nem csinált ilyen miután másodszorra telepítettem az után nem tudom mennyire rá kezdte el csinálni .
2013. jan. 8. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!