Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok kapcsolódni...

Miért nem tudok kapcsolódni az internetre? Létezik olyan, hogy mondjuk a routerünk meg a hálókártyám nem jók egymáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy netbookom, amivel az itthoni internetünkre szeretnék csatlakozni. Wifivel próbáltam, de hiába látja a hálózatot, szinte mindig kiírja, hogy nem tudott csatlakozni, de az okát sose találja, minden jól működik elvileg. Nagyon ritkán fölenged, de általában nem. Vezetékessel meg általában működik, de előfordul, hogy nagyon lassú vagy nem hozza be az oldalakat. Apámék szerint a gépem rossz, mert a többiek gépén rendesen működik a net mindig. Viszont szerintem nem lehet a gépemmel baj, mert máshol, pl. suliban vagy ismerősöknél az ottani netet tudom használni, csak egyedül az otthoni nem enged fel. Próbáltam már újratelepíteni, másik windows verziót is raktam rá, de ugyanúgy rossz. Mi lehet a gond?
2013. jan. 9. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Már csak az maradt ki, hogy:

1.) Milyen gép?

2.) Milyen oprendszer?

3.) Milyen router?

4.) Milyen net? (nah jó, talán ez nem annyira fontos)

5.) Milyen a hálózat felépítése? (ha a triviálistól eltér)


Szerintem így sokra nem fogsz jutni. Hívj valakit, aki látott már hálózatot és kérd meg, hogy állítsa be!

(Ha nincs ilyen ismerős, és a napfény városában lax, akkor dobj egy privátot!)

2013. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mekkora a neted sávszélessége ?

milyen notebookod van?

oprendszered?

2013. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gép: [link]

Router: [link]

Oprendszer: Windows 7 Home Basic x86

Netről sokat nem tudok, annyi biztos, hogy UPC, de ez sokat nem mond. Apám egyébként ért hozzá eléggé, meg tesóm is, de ők se tudták megmondani, mi a gond.

2013. jan. 9. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:
tudnál küldeni nekem egy képernyö mentést a böngészödröl?
2013. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Így gondoltad?

2013. jan. 9. 13:46
 6/12 anonim ***** válasza:

helóka,miért nem magyarnyelvű a böngid,

honnan írsz,külföldről e,

2013. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mért, talán baj? 2 anyanyelvű vagyok, de akármilyen hihetetlen, olyanoknak is van angol böngészője, akik teljesen magyarok.
2013. jan. 9. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:

köszi

toolbart kerestem de hál isten nem láttam


de írtad hogy csak nálatok nem tudsz kapcsolódni a netre a suliba jó

a wifi hálozatotok le van védve ?

2013. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kárhogy nem lehet szerkeszteni utolag


most jutott eszembe hogy ha kábellal kapcsolodsz akor is ledob


cseréljétek ki a routert !!!!!

2013. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha kábellal kapcsolódok, akkor nem mindig dob le. Le van védve, de meg van jegyezve a gépben a jelszó. Néha van olyan, hogy csak úgy gépezek net nélkül, és egyszer csak magától felkapcsolódik a wifinkre, pedig nem is csinálok semmit. Aztán van, hogy 1-2 napig jó is marad, de van, hogy már egy óra múlva ledob. Tesómék azt mondják, ők nem állítgatnak semmit a hálózaton, csak úgy magától csinálja.
2013. jan. 10. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!