Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A mobilnet kártyája is tulajdo...

A mobilnet kártyája is tulajdonképpen egy SIM kártya?

Figyelt kérdés

Nemnagyon értek ezekhez.

Külföldön szeretnék mobilnetezni, iylen usb stick segítségével.

Mondták, hogy minden országban akkor járok a legjobban, ha az adott ország egy szolgáltatójánál veszem meg a netet.

Nade akkor ez a dolog csak annyi, hogy bemegyek pl benzinkutra, és kérek egy simkártyát, majd mondom hogy erre akarok mondjuk 10 eurót feltölteni, rendesen megadom feltöltéskor ugye ennek a telefonszámát, (ha van ilyenje), feltölti, kimegyek bedugom a laptopba, és lesz internetem?

vagy hogyan működik ez? nemigazán tudom elképzelni...:/

köszi a segítséget.



2013. jan. 28. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen egy sim kártya, de nem feltétlen kell tel.számod legyen hozzá. Elég ha a net szolgáltatás működik rajta. A SIM-nek van saját azonosítója amivel felengedi a hálózatra a rendszer.

Ahhoz van rendelve a szolgáltatás amit megvezsel, adatforgalom, hanghívás, sms küldés stb.

2013. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem, de akkor hogyan működik a feltöltése?

ha nincs teloszáma, akkor mit adok meg ha fel akarom tölteni, és ugye be kellene ütni a számot?

vagy másképp kell feltölteni? esetleg vannak iylen fix összegek, ohgy ez ennyi pénz van rajta, elfogy, akko dobd ki a kártyádat?

2013. jan. 28. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Van telefonszám hozzá, és az adott szolgáltatótól függ hogy tudod tölteni. Szerintem lehetőleg ne benzinkúton vásárolj, hanem a szolgáltató üzletében, ott ki tudod nézni magadnak a legkedvezőbbet. Mert pl hosszú távra havidíjas előfizetés lehet jobb, viszont rövidebb időre meg ott van a kártyás feltöltés, amivel annyit fizetsz amennyit elhasználsz, és nincs hűségnyilatkozat.


De amúgy legjobb ha egy adott szolgáltatónál tájékozódsz, ők elmondják mi hogy van pontosan.

2013. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jahh ígymár értem.

mindenképpen dominokártyásat szeretnék, nem előfizetésest, mert ha más országba érek ott már nem használhatom, az előzőét, hanem megint másikat kéne vennem (az adott ország szolgáltatóét ugye)

2013. jan. 28. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!