Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1 km hatótávolságú WIFI...

1 km hatótávolságú WIFI antenna. Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő:

Szeretném az internetet ezentúl WIFI-n keresztül elérni a számítógépemről.(A pénz miatt)

Amúgy sem gyors a netem, tehát a lassúság nem zavarna.

A házamtól kb.750 m-re van egy étterem,(amúgy 1 km-es körzetben több is!) ahol ingyen lehet csatlakozni.

Ezt szeretném valahogy itthonról elérni.


Nem nagyon értek ezekhez, ezért is kérek segítséget.


Olyasmit keresnék amit ki tudok helyezni a tetőre,bár nem tudom ,hogy e szükséges-e mivel van mobilinternetem(stick-es) és az tökéletesen működik.


Elégé összekavartam magam ezzel a kis böngészéssel, gondolom ezt a hozzáértők leszűrték! :)


Tehát:

Létezik-e olyan beltéri antenna ami képes ilyen hatótávolságra:

Ha igen, akkor tudnátok ajánlani?

Ha nem, akkor kültérit tudnátok ajánlani?


Előre is köszönöm!



2013. febr. 2. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Önmagában egy antenna neked nem elég.
2013. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok bolt hiteget csoda külső antennával mert ilyen távolságból csak ez jöhet szóba. [link]

A kamut ott látom benne hogy 1-4 Km-ről beszélgetnek ami hellyel közzel a vétel megoldható de a kommunikáció nem csak vételből áll.Ezek az usb stickek jó ha 200 m-t lőnek hogyan lesz ebből feltöltés ha nem érik el a rutert? Ugyanez a probléma áll fent a mobiloknál ha távoli adótornyot lát de mégsem lehet hívni.

Jó kísérletezést.

2013. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valahogy csak meg lehet oldani... 7-800 méter nem a világvége!
2013. febr. 2. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Én egy 2000mW-os Signalking SK360000N ajánlok ez egy b,g,n-es adapter alternatívája az Alfa AWUS036NH mindkettő Ralink RT3070

Chipsetü adapter. Itt nagyon fontos az adapter érzékenysége ez a vételt nagyban befolyásolja.A másik ami nagyon fontos a kimeneti teljesítmény 2000mW-legalább kell ilyen hosszú távú kapcsolatokhoz mert ha stabilan eljön hozzád a jel és te nem tudsz stabilan visszakommunikálni az adóra nem jön létre a kapcsolat,emellett ezek erősítősek növeli még a bejövő jelek stabilitását. Teljesen szoftverbarátok ,sokkal olcsóbbak és emellett ugyan olyan érzékenyek ugyan annyi hálózatot látnak mint az acces pointok nagyobb kimeneti teljesítményűek azoknál emellett kiválóak hackerkedni minden elfut rajtuk ami csak kell. E-bay en egy ilyen adapter már 5000ft ért beszerezhető és sokkal jobb mint a drága acces pointok.

Ehhez még szükséged lehet egy usb hosszabbítóra 5m felett aktívra.

Sajnos a hazai piac igen szegényes a beszerzésre vagy én vagyok béna.

2013. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utána nézek a cuccnak!
2013. febr. 2. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az éttermek nem változtatnak, akkor azt csak nagyon drága antennával megy. Létezik ilyen, a szomszéd hétvégi házon ilyen van, így wifiznek. Igaz az csak hatszáz méter.
2013. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4/6

ne ajánlgassál már szarokat!

csak parasztvakítás az egész.

az adóteljesítménye nem több 100mW-nál.

MEG NE VEDD!!!

2013. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja,és 2000mW-hoz már küldő adapter kell.
2013. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!