Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék bekötni wifit, de...

Szeretnék bekötni wifit, de nem abba a szobába szeretném elhelyezni ahol a gép van. Ez megoldható?

Figyelt kérdés

Néztem wifi routereket, és ha jól tudom ezt össze kell kötni a sima modemmel és a routerből jön mégegy élan kábel ami a gépbe megy.

Néztem, hogy lehet kapni wifi antenna hosszabbító kábelt. És akkor azt úgy meg tudom oldani, hogy az antennát nem egyből a routerbe dugom, hanem bedugom az antenna helyére azt a kábelt és kivezetem a szobából és ott rádugom az antennát a kábelre. Ez így jó, vagy kavarok valamit?

Egyébként ezt a routert néztem:

[link]

Antenna hosszabbító kábel:

[link] azokat itt néztem. Innen mindegy melyiket rendelem? Minimum 10 méteres kellene, de még jobb lenne ha több lenne, de itt nem találtam hosszabbat.

Ha valaki részletesen elmagyarázná, hogy hogy tudom ezt megoldani, illetve az egészet bekötni, megköszönnném :)



2013. febr. 10. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
ahoz hogy wifi legyen másik szobában is nem kell antenna hosszabbító kábel... elég egy wifi-s router és egy wifi adapter... és 5500 Ftos tplink routerrel rajta egy 1500 Ftos antennával és egy 2500 Ftos wifi adapterrel és a router antennájával akár 100 méteres körzetből is tudom venni a router jelét stabilan...
2013. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kicsit részletesebben le tudnád írni? pl wifi adapterre miért van szükségem?

Egyébként nem géppel akarom használni a wifit, hanem telefonnal és tablettel. (ha ez számít)

2013. febr. 10. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, a lényeg, hogy a modem és a router 1 helyen legyen. Hogyha a másik szobába kell a router, akkor a modemet is vinned kell. Ezután már csak beállítod, és a tablettel vagy telefonnal rákapcsolódsz.
2013. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jól írja az előttem szóló... a wifi adaptert azért írtam mert azthittem asztali géppel kell esetleg notebokkal...
2013. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tök egyszerű ez :

a modemedből a net egy kb 1 méteres kábelon átmegy az általad kinézett D-Link routerbe,

Ezután a router kb 10 centis kis antennájától mérve,egy 15 méter sugarú gömbbön belül mindenütt lesz net nálatok a lakásban,a routered alatt -fölött-mellett akár 15 méterrel is tudsz netezni a telóddal is és a tablettel is egyszerre,

2013. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!