Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy Távoli gépről csatlakoznék a Router MAC címével a routerre, és lekérném tőle a WAN IP címet?

Figyelt kérdés
Saját gépemre szeretnék csatlakozni iskolából, de az Ip mindig változik. És érdekelne, hogy megoldható-e ez így ingyen, a másik az, hogy regisztráljak dns-t,de annyit nem ér.

2013. márc. 18. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

:)

2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

MAC cím alapján nem találod meg a routeredet...

regisztrálj ddns szolgáltatót ingyen, a routerben is van tuti DDNS fül valahol, azok közül válassz, állítsd be és már működik is.

2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem teamviewerre gondoltam, már addig eljutottam, hogy WAN IP alapján és a kártyám MAC címe alapján sleep ből felállítsam a gépet, utána a TightVNC Server elindul, itt megin a WAN IP vel kellene tudnom belépni, csak jólenne a wan ip-t megtudni, második válaszolónak:


Firmware Version:

3.6.1 Build 091201 Rel.64591na

Hardware Version:

TL-R402 Series 100122BA


Ilyen a router és a dns részben


DDNS

Service Provider: www.dyndns.org

[LINK]Go to register...[/LINK]

User Name: [____________]

Password: [____________]

Domain Name: [____________]

[X] Enable DDNS

Connection Status: DDNS not launching!

[Login][Logout][Save]



Problémám: dyndns.org egy legörgető menüben van, és nincs más...

2013. márc. 18. 21:23
 4/11 anonim ***** válasza:

És ez miért gond?

Ott is van (legalábbis volt) ingyenes lehetőség is.

2013. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerinted dyndns ben van ingyenes lehetőség?
2013. márc. 18. 21:56
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


A free opció az célnak megfelelő lenne-e, és mit takar magában a 30-nap? újra kell regelnem, új email kell vagy mi?

2013. márc. 18. 22:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, csak küld egy levelet, amiben rá kell nyomni egy linkre.
2013. márc. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
meg tudod mutatni a regisztráció folyamatát? Regeltem, de amikor dns kell 14 day free trial van... Nekem csak az kell h ingyen tudjam az ip-m. Szoval How to?
2013. márc. 19. 05:53
 9/11 anonim ***** válasza:
elnéztem..
2013. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Biosba lehet beállítani időzített ébresztést, azt benyomom akkor bekapcsol a gép, csatlakozik a netre, írok egy programot ami belép a routerba és letölti az oldalt ott benne lesz a WAN cím, ezt találom a legmegfelelőbb megoldásnak :D
2013. márc. 19. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!