Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hamachi IP mögött mi az igazi...

Hamachi IP mögött mi az igazi IP? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát valahogy azt kellene elintézni, hogy ha valaki bent van a hamachi hálózatomba annak látom a hamachi IP-jét, de az igazi IP-jét nem. Van valami progi ami meg tudja nézni?

Helyes válaszra megy a ződ!



2013. ápr. 22. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A Hamachi egy VPN kliens, tehát alapból egy VPN szerverhez csatlakozik. Magyarán a kliensek csak közvetve a szerveren keresztül tudnak kommunikálni, így nem szükséges, hogy a lássátok egymás valódi IP-jét, elég csak a szerverét, tehát nem fogod tudni kideríteni.
2013. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elég idióta rendszer. na mind1. thx a választ
2013. ápr. 23. 02:23
 3/9 anonim ***** válasza:

K.: mert nem értesz a rendszerhez, még nem a rendszer az idióta... (kacsa-víz szindróma)

Amúgy mit akarnál kezdeni a valódi IP-vel?

2013. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sőt... mit értesz igazi IP alatt?
2013. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

értek a rendszerhez. igazi ip, amit pl az ip-address.com ad, tehát a számítógép külső, az interneten történő azonosításra használt IP cím. am azé kell, hogy egy rendes listát sok adattal tudjak készíteni a hálózatom tagjairól. ha valamelyik valamilyen módon támadni akar, a külső IP-jével együtt letiltom mind hamachin mind a routeren

kielégítő választ adtam mint kérdező?

2013. ápr. 25. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:

A külső (internet felől látszódó = "valódi" ) IP kiderítésére egy traceroute parancs szerintem elegendő, igaz nem próbáltam ki...

Ugyanakkor érdemes tovább is gondolkozni: tegyük fel, hogy megvan az IP, tegyük fel h tiltod. Mit reagálsz, ha IP-t vált és arról kezd támadni? Mi történik, ha valaki egy tiltott IP-t kap?

További kérdés: ha hamachit használsz, akkor a router hogy jön a képbe?

2013. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hamachin keresztül nem tud támadni, de tudja a külső IP-met. am ho lehet külső IP-t változtatni? nekem eddig csak LAN hálózaton belül sikerült, a globális külső IP-t nem tudtam megváltoztatni
2013. ápr. 30. 00:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha fizetsz külön, hogy statikus legyen, akkor a szolgáltatónál kell kérni. Ha dinamikus az IP-d, akkor időnként megújul. Hogy ez a megújítás elősegíthető-e modem kihúzással v. hasonlókkal vagy sem, az változó.
2013. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aha. most már értem. nem tom fizetünk-e érte, de mind1. thx a választ
2013. máj. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!