Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy weboldalam és tegyük...

Van egy weboldalam és tegyük fel, hogy használt és új autókat közvetít és szerintetek jó ötlet lenne ez az új internet cím: ww w. uj-hasznalt-auto.hu?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben akkor is tartalmazza a kulcsszót, ha az új autót írják be, vagy akkor is, ha a használt autót írják be! Így egyszerűbb lenne felfuttatni, nem?
2013. máj. 16. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Túl hosszú és bonyolult a címe, ezen kívül kötőjeleket is tartalmaz, ami egyáltalán nem szerencsés.
2013. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lefoglalnám a kötőjel mentes változatot is!

Szórólapra pedig, vagy telefonos diktálás esetén pedig él most is egy rövidebb is!


A kötőjeles a googlénak lenne látható, mert a másik kettőről egy átirányítás lenne, ami a domain/oldalak-at is átirányítja!

2013. máj. 16. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ez csak a Google találat miatt kell, akkor nem problémás.
2013. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az új autó és használt autóra magas a keresés!


A másik kérdésem, pedig az lenne, hogy inkább válasszak olyan kulcsszavakat ami nem ennyire tág fogalom, de viszont kevesebben keresnek rájuk?


Tegyük fel, hogy új bmw-t és használt bmw-t árulok csak, akkor legyen ww.uj-hasznalt-bmw.hu? ez csak egy példa volt, ennyire nem korlátoznám le a kulcsszavakat, mert lehet holnaptól trabantot is fogok árulni!

2013. máj. 16. 10:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert ugye ww.uj-hasznalt-auto.hu esetében több lenne a visszafordulás, mert én csak bmw-t árulok, hiába magas a keresési arány! Remélem érthetően írtam le!
2013. máj. 16. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell mindent belepakolni a webcímbe. Ha megnézed, egy csomó apróhirdetéses oldal van, és egyiknek se olyan a webcíme, hogy abból túl sok minden kiderülne a tevékenységgel kapcsolatban (vatera, expressz, stb.), de ennek ellenére a Google mégis megtalálja őket, ha rákeresel a megfelelő kulcsszavakra. Ezzel azt akarom mondani, hogy a webcím nem minden, sőt, talán az számít a legkevésbé a keresés szempontjából. A webcím inkább legyen rövid, tömör, egyszerű, könnyen megjegyezhető. Majd a webfejlesztőd megoldja azt, hogy a Google ügyesen rátaláljon az oldaladra, ha valaki használt autóval kapcsolatos fogalmakat ír be a keresőbe.
2013. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eléggé jól optimalizáltam az oldalam, de nagy konkurencia esetében, szerintem számít már a fő domain is!
2013. máj. 16. 13:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Azokra a kulcsszavakra ami a fő domainba van, kevés ráfordítással elég nagy sikereket lehet elérni, én ezt olvastam mindenhol!


Ebből fakadóan viszont az is kérdéses, hogy melyikre építsem a linket, az eredeti domainre, mert elvileg átadódik az újra, vagy az új kötőjeles domainre?


Viszont várom a véleményed/véleményeteket az előbbi kérdésre is!

2013. máj. 16. 13:04
 9/10 A kérdező kommentje:

Viszont, ha azt nézed, hogy használt autót keresel, erre példa: a ww.hasznaltauto.hu! Melyiket fogja kidobni hamarabb a google? A vaterát vagy a használt autó oldalt?


Ezért gondoltam, hogy jó lehet az elképzelés!

2013. máj. 16. 13:07
 10/10 Validatoria válasza:

Igen, valóban felesleges a kulcsszavak erőltetett belepakolása a domain névbe. Ez a domain tartalmilag is kissé furán hangzik így. A másik gond, hogy bár alapvetően fontos a legfontosabb kulcsszó felhasználása a domain névben, de az új autó és a használt autó kifejezések valóban elég gyakoriak, így szinte esélytelen ezekre az első oldal elérése. Hasznosabb a speciálisabb kulcsskifejezések kiválasztása és mindenképpen ajánlott hozzá a Google kulcsszó választó eszköz használata.


Amennyiben a választásban segítségre van szüksége, ingyenes tanácsadásért írjon weboldalunkon.

/Validatoria webdesign - www.validatoria.com/

2013. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!