Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az oka a rossz...

Mi lehet az oka a rossz internetkapcsolatnak?

Figyelt kérdés

10 M netre fizetünk elő, de általában alig van netünk, épp most csináltam egy mérést, a letöltési sebesség 0,47 M a feltöltési sebesség pedig 0,52 M, tehát töredéke annak, amire előfizetünk. Korábban rendesen volt netünk, szeptember óta ilyen rossz, már milliószor betelefonáltunk a szolgáltatónak, ahol azt mondták, hogy ők nem látják, hogy bármi probléma is lenne, rendesen rá vagyunk kapcsolódva a netre. Itthon már próbáltuk új modemmel, új routerrel, de azzal sem lett jobb. Biztos, hogy nem a gépemmel van a gond, mert a szüleim gépén is ugyanilyen a netkapcsolat. Ráadásul amellett, hogy ennyire lassú általában 10 percenként elmegy a net 2-5 percre, de pl. tegnap este 45 percen át nem volt net, pedig a gép azt írta ki, hogy csatlakozva van a netre, telefonról a wifi is mutatta, hogy csatlakozott, mégis mindegyik oldalra azt írta ki, hogy nem elérhető.

Az az érdekes, hogy az elmúlt 1 héten rendesen volt net, youtube-on tudtam videókat nézni (mert a lassú netünk mellett a youtube használhatatlan), 10 perc alatt lejött egy film (máskor ez min. 6-7 óra). Mióta tegnap elment a net 45 percre megint rosszalkodik, de elképzelésünk sincs, hogy mi lehet a probléma. Már az is felmerült, hogy valaki (k) lopja(ák) a netünket, mert nincs lekódolva, még viccelődtünk is vele a héten, hogy biztos a szomszéd elment nyaralni azért jó a net, na de ennyire lopná (kertes házban lakunk).

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?



2013. máj. 25. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A szolgáltatód a probléma. Cseréld le.
2013. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Az a baj, hogy 2 év hűségnyilatkozat van velük, nem tudom, hogy így át lehet-e menni máshová. Ráadásul a szüleim szerint nincs még egy ilyen jó csomag, ami tartalmaz netet, telefont és (azt hiszem tv-t is), mert anyukám szerint minden más netszolgáltatónál meg van adva, hogy hány mbot netezhet aztán utána minden mb-ért fizetni kell, nem tudom ez igaz-e. PR Telecomnál vagyunk jelenleg.
2013. máj. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!